Kateřina Emmons bude pomáhat biatlonistům. Novým hlavním trenérem bude Nor

Český biatlonový svaz se rozhodl k nečekanému kroku, na trenérské posty dosadil cizince. Ženy bude trénovat Nor Egil Gjelland, asistentem u mužů bude jeho krajan Anders Magnus Bartli. Trenérem mužského týmu bude Zdeněk Vítek, který dosud vykonával tuto funkci u ženského družstva.

Čtyřiačtyřicetiletý Egil Gjelland má ve své závodnické sbírce medaili z olympijských her konaných v roce 2002 v Salt Lake City 2002, byl součastí zlaté štafety. Kromě toho má ještě jedno olympijské stříbro a šest medailí z mistrovství světa včetně dvou zlatých. S trenérskou funkcí už má zkušenosti, do roku 2014 vedl norskou reprezentaci žen, kde se staral mimo jiných i o olympijské vítězky a mistryně světa Toru Bergerovou a Tirill Eckhoffovou. Poté přešel k mužům, kde trénoval hvězdy jako byly či jsou Ole Einar Björndalen, Emil Hegle Svendsen nebo Johannes a Tarjei Bö.

Anders Magnus Bartli je trojnásobným mistrem světa z mistrovství světa juniorů 2005.

„Poprvé v historii přivádíme k české reprezentaci zahraniční trenéry. Očekáváme, že Egil i Anders k nám přinesou zkušenosti ze země, která je biatlonovou i lyžařskou velmocí,“ uvedl na webu českého biatlonu prezident svazu Jiří Hamza.

Dalším novým zajímavým jménem je několikanásobná olympijská medailistka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons, která bude biatlonistům pomáhat právě se střelbou.

Dosavadní šéftrenér národního týmu Ondřej Rybář u biatlonu zůstává, jen se přemístil na funkci sportovního ředitele Českého svazu biatlonu.

Reprezentační týmy mužů a žen

MUŽI

Trenéři: Zdeněk Vítek, Anders Magnus Bratli, Aleš Ligaun

Sportovci:

A – Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík, Tomáš Krupčík

B – Milan Žemlička, Ondřej Hošek, Jakub Štvrtecký (junior)

ŽENY

Trenéři: Egil Gjelland, Jiří Holubec, Tomáš Kašpar

Sportovkyně:

A – Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová

B – Lucie Charvátová, Ludmila Horká, Anna Tkadlecová, Natálie Jurčová, Tereza Vinklárková (juniorka)

JUNIORSKÉ REPREZENTACE

Junioři

Trenér Michael Málek: Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska, Jakub Kocián, Lukáš Mareček, Josef Kabrda, Ondřej Mánek, Petr Kánský

Juniorky

Trenér Aleš Lejsek: Petra Suchá, Karolína Dusilová, Eliška Svobodová, Eliška Teplá, Tereza Voborníková, Iva Křižovičová, Barbora Smetanová, Veronika Macková

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient