Search
Close this search box.

Karvinští policisté se zapojili do bezpečnostní akce pro chodce

Svítání, soumrak, noc, hustý déšť, mlha či sněžení….i za těchto podmínek řidič musí chodce vidět včas. A není tomu tak vždy. Nejdůležitější pro chodce je oblečení a doplňky, které na oblečení má. V případě, že chodec má na sobě černé oblečení, je za snížené viditelnosti neviditelný. Z pohledu řidiče náhle vystoupí ze stínů silnice a mnohdy střetu už nezabrání.

Zákon říká, že pohybuje-li se chodec mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, je povinen mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu. Přesto chodcům doporučujeme nosit reflexní doplňky i ve městě. Chodci by měli být zodpovědní a na svoji bezpečnost dbát.

Územní odbor policie Karviná se zapojil do celokrajské dopravně bezpečnostní akce, která je zaměřena na viditelnost chodců. Napříč okresem, zejména v brzkých ranní nebo v podvečerních hodinách, jsme na frekventovaných místech oslovovali chodce. Policisté lidem připomínali jak je důležité být viděn. Chodcům, především těm neviditelným, jsme rozdávali reflexní pásky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient