Search
Close this search box.

Karvinská hornická nemocnice získala ocenění

Nezisková organizace Health Care Institut, která si klade za cíl zvyšování bezpečnosti, kvality a efektivity ve zdravotnictví České republiky, zveřejnila výsledky celostátního hodnotícího projektu „Nemocnice ČR 2018“.

V rámci projektu byly nemocnice s akutními lůžky komplexně hodnoceny ve čtyřech klíčových oblastech – Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic. Od února do srpna tohoto roku tak mohli příslušné anketní lístky vyplňovat zaměstnanci nemocnic nebo ambulantní či hospitalizovaní pacienti.

V celorepublikové konkurenci 155 nemocnic se po vyhodnocení ankety umístila Karvinská hornická nemocnice, a.s. na obdivuhodném druhém místě za Vojenskou nemocnicí Olomouc, která absolutní pořadí nemocnic ovládla.

Mezi jednotlivými klíčovými oblastmi si Karvinská hornická nemocnice nejlépe vedla v Bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů, kde získala mezi nemocnicemi nejvíc bodů. Z fakultních nemocnic si hospitalizovaní pacienti nejvíc považují zařízení v Hradci Králové. Nikoho proto asi nepřekvapí, že právě tato dvě zdravotnická zařízení byla ve svých kategoriích označena jako Nemocnice pro život. Toto označení získá pro příslušný rok nemocnice, kde je podle pacientů nejusměvavější personál.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient