Karviná vyhrála počtvrté za sebou a je zaslouženě na prvním místě

Házenkáři Karviné sice vstoupili do sezony porážkou s Jičínem, od té doby ale v následujících osmi kolech nezažili prohru. Proto i právem jsou na prvním místě extraligy. V posledním zápase si lehce poradili s Brnem, které je na 11. příčce. „Náš dnešní úkol byl zisk dvou bodů a ten jsme splnili. Průběh byl podle představ. Zahrála si celá lavička. Listopad máme trochu nasáčkovaný dalšími zápasy, takže to nebylo z naší strany zase tak krásné, ale nejeli jsme hrát na krásu, ale kvůli dvěma bodům. Já jsem spokojený,“ řekl po utkání karvinský trenér Marek Michalisko.

S odstupem dvou bodů je na druhé příčce letošní velké překvapení dosavadního ročníku Nové Veselí. O síle tohoto týmu se přesvědčila Dukla, které se naopak v této sezoně vůbec nedaří a je až na 9. místě. „Toto utkání rozhodl náš špatný vstup do druhého poločasu, kdy nám domácí odskočili na nějaké tři čtyři branky. Já jsem s výkonem našeho týmu spokojen, ale na výhru jsme udělali v tomto zápase až moc technických chyb. Poměrně dobře jsme bránili, ale ty malé chyby soupeř ihned trestal. Po dobrém prvním poločasu jsme to chtěli překlopit na naší stranu, ale po špatném vstupu do druhé půlky se stal pravý opak,“ podotkl Václav Vraný, asistent trenéra HC Dukla Praha.

Třetí je Plzeň, která v posledních zápasech střídá výhry s porážkami. Tentokrát to byla pro změnu výhra nad Hranicemi, které po dvou porážkách klesly na sedmé místo.

Ze sedmé příčky až na čtvrté poskočily Kopřivnice díky výhře nad posledním Litovelem.

Pátou příčku zatím okupuje Jičín, který si doma neporadil s Frýdkem-Místkem, i když ten je v tabulce až pod ním (10.).

První půlku tabulky uzavírají Lovosice, které také nevyzrály nad týmem, který má méně bodů – Zubří (8.). „V první řadě gratuluji klukům ze Zubří k vítězství. Rozhodně si za tím šli v posledních 15 minutách víc než my. Rozhodující faktor byl určitě ten, že jsme nedokázali naskočit do druhého poločasu, kdy jsme nevyužili přesilovky 6 na 4, nedali jsme vyložené šance a zvedli jsme tak diváky i Zubřany na hřišti,“ řekl lovosický kouč Jan Landa.

Extraliga házenkářů – 9. kolo:

KP Brno – Karviná 22:31 (9:16)
Nejvíce branek: Koubek 6, Dostalík 4, Hlípala 3, Kukla a Vaněk 3/1 – Užek 7, Monczka a Solák po 5.

Nové Veselí – Dukla Praha 25:22 (12:12)
Nejvíce branek: Sekulič 8, Štěrba 5/2, Ptáčník 4 – Klíma 7/4, Patzel, Jeníček a Reichl po 3.

Kopřivnice – Litovel 33:14 (16:5)
Nejvíce branek: Jan Gřes 6, Holbein 5, Hanus a Unger po 4, Střelec 4/1 – Geist 3, Tkadleček 3/2.

Plzeň – Hranice 35:25 (17:14)
Nejvíce branek: Wildt 7, Stehlík 6/1, Chmelík 5 – Mičkal 6/4, Andrš a Tůma po 4.

Frýdek-Místek – Jičín 36:30 (17:15)
Nejvíce branek: V. Petrovský 9/3, Strack a Stržínek po 8 – Krahulec 6/2, Horut 5/2, Hlava, Drbohlav a Kostelecký po 4.

Zubří – Lovosice 29:26

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak