Karviná vstupuje do přípravy, podepsala Berkovce

(Aktualizováno před )

S novými trenéry Romanem Nádvorníkem a Zdeňkem Koukalem vstoupili do letní přípravy i karvinští fotbalisté.

Trenéři mají k dispozici 25 hráčů. Mezi nimi jsou i noví či staronoví hráči.
Obránci Jiří Piroch z Plzně, Jozef Menich z Ružomberku a záložníci Jan Suchan z Plzně spolu s Lubošem Tusjakem z Vlašimi si definitivní účast v kádru však teprve musí vybojovat, jsou tu zatím na testech.
Jistotu už má naopak brankář Martin Berkovec, jehož hostování se změnilo v přestup. „O Martina jsme stáli a máme radost, že se nám ho podařilo získat. V závěru jarní části minulé sezóny nám výrazně pomohl k záchraně. Je to zkušený brankář,“ pochvaloval si sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Berkovec chytal v Karviné v ročníku 2017/2018 především na podzim, na jaře kromě dvou posledních zápasů kryl záda Patriku Le Giangovi.
Z hostování se vrátili Erik Puchel, Lukáš Duda a Martin Pastornický. Klub dá šanci i svým mladým odchovancům Pavlu Moskálovi, Davidovi Egriovi, Danielu Řapekovi a Oliveru Putyerovi, kteří hráli v loňské sezoně za juniorku.

Naopak čtveřice hráčů (Pavel Eismann, Jan Hošek, Patrik Le Giang a Martin Krnáč) už v Karviné pokračovat nebude.
A hlavně na prvního jmenovaného budou v klubu rádi vzpomínat. „Pavel byl srdcař, správný kapitán. Zažil tady od svého příchodu z Třince vlastně všechno – boje ve druhé lize, postup do nejvyšší soutěže, první ligový gól, záchranu v posledním kole i přestavbu stadionu. Za celý klub mu přeji do dalšího fotbalového i osobního života jen to nejlepší,“ řekl sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Kádr na začátku přípravy

Brankáři: Martin Berkovec, Jiří Ciupa, Martin Pastornický
Obránci: Pavel Dreksa, Marek Janečka, Benjamin Čolić, Bojan Letić, Jiří Piroch, Jozef Menich
Záložníci: Lukáš Budínský, Peter Štepanovský, Jan Moravec, Filip Panák, Jan Kalabiška, Jan Šisler, Ondřej Lingr, Tomáš Weber, Vojtěch Smrž, Petr Galuška, Erik Puchel, Lukáš Duda, Jan Suchan, Luboš Tusjak
Útočníci: Tomáš Wágner, Eric Ramirez

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz