Search
Close this search box.

Karolína Plíšková vstoupila úspěšně do generálky na Wimbledon

Zatímco některé tenisové hvězdy už týden před Wimbledonem odpočívají, jiní nechtějí vypadnou ze zápasového zápřahu, a proto se i v tomto týdnu účastní několika turnajů.

Je to případ i naší jedničky Karolíny Plíškové. Ta vstoupila na turnaji v Eastbourne úspěšně do první kola, v kterém porazila Rusku Anastasiji Pavljučenkovovou 6:4, 2:6, 6:3. Byl to šestý vzájemný zápas těchto dvou tenistek a opět vyhrála Plíšková. Pro první set byl rozhodující hned začátek, kdy Plíšková vzala soupeřce podání. Ve druhé sadě to bylo naopak. Svůj servis dokonce třikrát ztratila, a tak o vítězství musel rozhodnout třetí set. Ten vyzněl ve pospěch druhé nasazené na tomto turnaji.
Ve druhém kole může narazit na Barboru Strýcovou, kterou teprve čeká zápas s Chorvatkou Vekičovou.

V Eastbourne se naopak nedařilo Andree Sestini Hlaváčkové, která postoupila z kvalifikace. V úvodním kole podlehla Srbce Aleksandře Kruničové 5:7, 3:6. Rozhodujícím momentem pro Hlaváčkovou bylo neproměnění setbolu v prvním setu.
S turnajem se brzy rozloučila i Kristýna Plíšková, která nestačila na domácí kvalifikantku Harriet Dartovou 5:7, 6:3, 3:6. Je to už její čtvrtá prohra za sebou… Pro soupeřku to byla naopak první výhra na turnajích WTA.

Na antukovém turnaji v Antalyi se v prvním kole dařilo Jiřímu Veselému, který porazil Australana Jordana Thompsona 6:4, 7:6. Nyní ho však čeká těžký soupeř, třetí nasazený hráč Španěl Verdasco

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient