Karolína Plíšková vstoupila do sezony famózně. Obhájila titul v Brisbane

Karolína Plíšková se po dnešku stala legendou australského turnaje v Brisbane. Už potřetí během čtyř let ovládla toto tenisové klání.

Ve finále čekala na rodačku z Loun Američanka Madison Keysová z USA. Zápas to byl vyrovnaný a o vítězce musel rozhodnout až třetí set – 6:4, 4:6 a 7:5.
Pro Plíškovou to byla s touto třináctou hráčkou světa premiéra.„Je to jediná hráčka ze špičky, s kterou jsem nehrála, ale hodněkrát jsem ji viděla. Bude to určitě dobrý a těžký zápas,“ řekla ještě před duelem.
Každý set byl o jednom prohraném servisu a v té rozhodující sadě se povedlo právě české tenistce vzít soupeřce podání. „Tentokrát jsem turnaj neodehrála perfektně, loni jsem možná tu a tam hrála trochu lépe, ale bojovala jsem a nějak vždy našla cestu k výhře. To je důležité a toho si cením. Porazila jsem dobré hráčky, neměla jsem vyloženě lehký zápas,“ řekla druhá hráčka světa.

Plíšková tak začala dokonale spolupráci s novou trenérskou dvojicí – Venezuelanem Danielem Vallverduem a Ukrajinkou Olgou Savčukovou. „Dani je v Brisbane zvyklý vyhrávat a s Olgou jsem ještě neprohrála, máme druhý titul,“ připomněla Plíšková, že Vallverdu byl v Brisbane u dvou titulů Brita Andyho Murayho a za pomoci Savčukové loni ovládla premiérový ročník turnaje v čínském Čeng-čou.

Brisbane však oslavovalo i další českou vítězku. Barboře Strýcové se spolu s Tchajwankou Sie Šu-wej povedlo ve finále porazit australsko-nizozemskou dvojici Bartyová, Bertensová též ve třech setech 3:6, 7:6 (9:7), 10:8.
Strýcová tak potvrdila svou pozici světové jedničky v žebříčku čtyřhry.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.