Karolína Plíšková prohrála první set, poté ale ukázala, kdo je favoritka. Její sestra se s Australian open loučí

Po Petře Kvitové a Tomáši Berdychovi postupuje na Australian open do třetího kola i další naše hvězda Karolína Plíšková. V prvním setu česká hráčka přišla dvakrát o své podání a tuto ztrátu už nedohnala. V dalších dvou sadách to byla naopak ona, kdo nejenom, že si udržel svůj servis, ale také ho soupeřce několikrát uzmula, takže o vítězce zápasu nebylo pochyb. „Zápas měl od všeho trochu. Zahrála jsem dobře, udělala jsem pár hloupých chyb, byly tam brejky a ona hrála solidně zezadu. Nebylo jednoduché míče ukončit, ale jsem ráda, že jsem to nakonec dokázala a jdu dál,“ řekla Plíšková po zápase, který byl kvůli dešti na chvíli přerušen.
O postup mezi posledních šestnáct se v sobotu střetne se sedmadvacátou nasazenou Camilou Giorgiovou z Itálie.

O osmifinále si však nezabojuje její sestra Kristýna, která podlehla Číňance Čang Šuaj 3:6 a 5:7. Stejně jako sestra si v první sadě neuhlídala své podání a set prohrála. V dalším průběhu zápasu se ale svému sourozenci už nevyrovnala, i když ve druhém setu už vedla 5:2… I její zápas byl na chvíli zastaven kvůli průtrži mračen.

Do čtyřhry na prvním grandslamu roku vstoupila už i dvojice Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová. Podařilo se jim vyřadit čtvrtý pár světa Kanaďanku Dabrowskou a Číňanku Sü I-fan 6:2, 3:6 a 6:3.

Naopak se s turnajem rychle rozloučil Roman Jebavý s Argentincem Andresem Moltenim, kteří nestačili na favorizovaný britsko-brazilský pár Jamie Murray, Bruno Soares (4:6, 6:7).

V noci můžeme fandit Tomáši Berdychovi, který nastoupí proti Argentínci Schwartzmanovi a Petře Kvitové, která se pokusí porazit Švýcarku Benčičovou.