Search
Close this search box.

V Karlových Varech proběhl V.ročník konference IZS

Letošní téma bylo zaměřené na problematiku bezpečnosti v civilním letectví.

Konference IZS, pořádaná Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje, Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje a Policií České republiky, je každoročně zaměřena nejen na spolupráci složek integrovaného záchranného systému a představení technologií a služeb, které jsou složky schopné poskytnout.

Jde také o řadu zajímavých kazuistik a předávání cenných informací. A to vždy na dané téma pro aktuální ročník konference. Ten letošní, v pořadí již pátý, byl zaměřený na problematiku bezpečnosti v civilním letectví. V září tohoto roku se v Karlovarském kraji uskutečnilo taktické cvičení integrovaného záchranného systému s tématikou letecké havárie a výsledky a poznatky z tohoto cvičení budou v rámci konference zmíněny. Pořadatelé v rámci programu věnovali pozornost zásahům s hromadným postižením osob, pátrání a vyhledávání havarovaných letadel, metody identifikace obětí, ale také například pohled na krizové situace z hlediska palubního personálu a jejich přípravy. Nechyběly kazuistiky reálných leteckých nehod od jejich ohlášení, až po stanovení příčiny nehody. Letošní ročník se již tradičně uskutečnil v sále Parkhotelu Richmond v Karlových Varech, kapacita konference byla v předstihu zaplněna, což svědčí o velkém zájmu ze strany účastníků prakticky ze všech možných složek IZS.

Samotný pátý ročník byl zcela ojediněle zahájený premiérou krátkého dokumentárního filmu autora a režiséra Jiřího Studničky, který zmapoval leteckou havárii z roku 1975 v Praze. V dalším programu se představili odborníci z řad základních složek IZS, pilotů či organizací, zabývajících se bezpečností v leteckém provozu.

Témata jednotlivých přednášek byla například Činnost posádky letadla, když věci nejdou podle plánu, Příprava palubních průvodčí na mimořádné situace, Ztratilo se z radarů…, Pátrání a záchrana v mezinárodním systému SAR, Strategie zásahu při havárii dopravního letadla na letišti, Připravenost zdravotnického operačního střediska na hromadné postižení zdraví – leteckou nehodu, Identifikace obětí letecké nehody, Vězeňská služba – letecké eskorty odsouzených, Letecká doprava jako jedno z epidemiologických nebezpečí v době globalizace a mnoho dalších.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient