Search
Close this search box.

Karlovy Vary vyhrály nad Aritmou až po penaltách

Trenér Karel Tichota dával dohromady sestavu pro utkání na Aritmě s velkými problémy. Zranění vyřadilo na delší dobu Jana Hudce a Jana Kalinu, po zranění se v týdnu začal do tréninkového procesu postupně zapojovat Michal Királyi, po delší nemoci na tom byli stejně Marian Geňo a Zdeněk Skala a delší dobu netrénující Jirka Samek. No a Petr Němec po více než roční pauze, způsobené zraněním, ještě pro hru připraven není. Na lavičku kromě náhradního brankáře Dana Strnada usedli dorostenci Štěpán Dubnička, Danilo Jovičič, po zranění, resp. nemoci Michal Királyi a Zdeněk Skala. Za tohoto stavu i kvalit soupeře bylo jasné, že utkání bude hodně těžké.

Do utkání vstoupili karlovarští aktivně a už ve 2. minutě poslal míč za obranu Honza Staněk, ale Martina Psohlavce a poté i Jirku Samka zradilo zpracování míče. Ve 13. minutě pálil tvrdě Dan Krlička, ale domácímu gólmanovi Starečkovi jen vyprášil rukavice. Ve 14. minutě se málem do střelecké listiny zapsal vlastencem domácí Troníček. Stačil před Martinem Psohlavcem vypíchnout míč a ten od Starečkovy svatyně dělily jen centimetry. Poté následovaly tři rohové kopy hostů. První dva v podání Rosti Vokáče domácí s vypětím všech sil odvrátili. Při následujícím Maňákově rohu nestačili domácí ubránit kanonýra soutěže Martina Psohlavce a ten si připsal čtyřiadvacátý gól v sezóně. O minutu později nás od srovnání zachránil výborným zákrokem Jirka Chára, když hlavičku Glasnoviče vytěsnil nad břevno. V 18. minutě poslal Marian Geňo perfektní přihrávkou do úniku Pavla Maňáka. Ten místo toho, aby přihrál s ním běžícímu Psohlavcovi do ložené šance, se nechal doběhnout daleko rychlejším domácím obráncem a ten ho o míč bez problému připravil. O tři minuty připravil kapitán Geňo přibližně stejnou příležitost Danu Krličkovi, ale ten trestuhodně nabídnutou příležitost zahodil a branku netrefil.

V této době byla Slavia jednoznačně lepším mužstvem, praktikovali kombinační hru, vyhrávali převážnou většinu osobních soubojů a dokázali si připravit jasné gólové šance. Ale přišla 23. minuta a neproměněné šance je zamrzely. Zbytečná ztráta balónu na půlce Marianem Geňem, jeho následující, téměř nic neřešící faul na Pavla Plechatého za žlutou kartu, a následná standardka v podání domácích. Ze standardky rezultoval rohový kop a po něm vyrovnávací gól z hlavy Jakuba Troníčka. Po něm se poněkud vyrovnala i hra, gólovou šanci si ale nevypracovalo ani jedno družstvo. Až ve 33. minutě zahrával od středového kruhu přímák Pavel Maňák, na něj si naběhl Honza Staněk a hlavou poslal míč nekompromisně do sítě. Až do konce prvního poločase měli hosté hru pod kontrolou a do kabin se šlo za zaslouženého stavu 1:2.

Jenže ve druhé půli se vše otočilo. Domácí přidali na důrazu ve hře, výborně napadali, dokazovali využívat menších rozměrů umělky a hlavně se nechtěli smířit s prohrou. Díky důrazu domácích se karlovarským přestala dařit kombinační hra, řadu situací řešili pomocí pouhých odkopů a tím hnali vodu na mlýn domácích, kteří začali „kousat“. A také se jim kvůli nedůrazné a místy až laxní hře a nepřesnosti v rozehrávce hostí podařilo v 58. minutě vyrovnat. Dloubáček asi z 35 metrů podcenila celá obrana a Marin Glasnovič s přehledem hlavou přehodil vybíhajícího Jirku Cháru. A tím byly gólové účty srovnány. Do konce utkání si už ani jedno družstvo žádnou gólovku nevypracovalo, střely většinou nesměřovaly mezi tyče a pokud ano, tak byli na místě brankáři obou stran. A protože se skóre nezměnilo, následoval penaltový rozstřel.

Nakonec díky lépe zvládnutému rozstřelu si připsali Vary bonusový bod. Za FC Slavia Karlovy Vary proměnili penalty postupně Honza Staněk, Láďa Mestl, Marian Geňo a rozhodující Martin Psohlavec. Brankáři Stareček a Jirka Chára po jedné penaltě zneškodnili, v druhé sérii domácí Glasnovič vysoko přestřelil.

SK Aritma Praha – FC Slavia Karlovy Vary 2:3p (1:2)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient