Karlovy Vary se po roce vrací do extraligy, naopak Jágrovo Kladno už postoupit nemůže

Sázkové kanceláře vypsaly na zápas Karlových Var s Litvínovem malý kurz na remízu (kolem 2), což je na hokej neobvyklé. A ono to opravdu remízou skončilo a dokonce bezgólovou (opět neobvyklé)…

HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov 0:1 v prodl.

První velkou šanci viděli diváci až ve 27. minutě… Aktivnější byli více hosté, domácí věděli, že jim stačí bod k postupu do extraligy.

Martin Pešout, trenér Karlových Var:Byli jsme si vědomi toho, že nás dělí jeden bod od extraligy. Doufali jsme, že už postoupíme v úterý, kdy jsme byli v takové euforii po skvělém výkonu s Kladnem, ale bohužel nám ten druhý výsledek nenahrál. Dnes jsme byli trošku zatažení, byl to náš cíl, abychom nepustili soupeře do nějakého přečíslení a nemuseli se tady pod tlakem hnát za vyrovnáním. Mrzí mě samozřejmě chyba v prodloužení, kdy jsme udělali zbytečný faul, ale myslím, že to už bylo odrazem euforie, kterou jsme v sobě měli. Získaný bod nás posunul do extraligy a bylo těžké pro hráče udržet soustředění.“

Darek Stránský, trenér Litvínova:Od začátku zápasu bylo vidět, že Karlovy Vary dnes více zatáhly hru. Nikam se nehrnuly a těžko se nám překonávala zahuštěná obrana. V zápase tak nebylo moc šancí. Těch pár, co tam bylo, tak gólmani pochytali. Utkání skončilo remízou a my jsme samozřejmě rádi, že jsme v přesilovce dali rozdílový gól. Čeká nás zápas s Kladnem, který musíme vyhrát, takže do toho půjdeme s plnou vervou a velkým cílem. Gratuluju Karlovým Varům, že se jim podařilo postoupit.“

Branka a nahrávka: 63. J. Mikúš (V. Hübl). Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 5603.

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, A. Rulík – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Gríger, O. Beránek – Šik, Skuhravý, Vachovec – Vrdlovec, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Litvínov: Kantor – Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Iberer – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Řehoř, Gerhát, Trávníček – Jícha, Válek, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Zpočátku se hrál spíše opatrný hokej, první gól viděli diváci v 15. minutě, autorem byl Anděl. Vyrovnání přišlo ve 31. minutě zásluhou Lenďáka. Kladno potřebovalo vyhrát, aby se dostalo ještě do boje o postup. Vytvářelo si šance, ale jihlavský brankář byl pozorný. Naopak to byli hosté, kdo dal vítězný gól.
Ani v posledním domácím utkání prolínací soutěže se v dresu Kladna neukázal Jaromír Jágr. Tím že se Kladno neobjeví v extralize, je pravděpodobné, že tam neuvidíme ani hvězdného Jaromíra.

Pavel Patera, trenér Kladna:Byl to boj, čemuž trošku nahrálo i počasí venku, kvalita ledu byla trošku horší. My i Jihlava jsme si za tím šli, hodnotí se to těžko. Dostali jsme gól tři čtyři minuty před koncem a bylo to o tom, kdo dá rozhodující branku. Byla to Dukla a my jsme venku. Myslím si, že pro kluky je baráž výborná zkušenost. Dostali jsme se do ní a skoro až do posledního dne jsme bojovali o postup, snad si z toho vezmou ponaučení.“
František Zeman, trenér Jihlavy: Byli jsme si vědomi důležitosti utkání a tomu jsme podřídili všechno. Jsem rád, že se nám podařilo zápas na Kladně ukopat, i když to nebylo jednoduché a myslím si, že oba mančafty předváděly výborný hokej dopředu i dozadu. Lidi, kteří přišli, museli být i přesto, že domácí prohráli, spokojení.“

Branky a nahrávky: 31. Lenďák (Repe, Tůma) – 15. Anděl, 57. Diviš (P. Straka). Rozhodčí: Hodek, Šír – Frodl, Lhotský. Vyloučení: 2:4, navíc M. Hořava ml. (Kladno) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4555.

Kladno: Cikánek – Svedlund, Štindl, Kehar, Zelinger, Repe, Lenďák – Kružík, T. Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava ml. – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.
Jihlava: Kořenář – De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, A. Zeman, Anděl – D. Čermák, R. Hubáček, Seman – Rabbit, M. Hlinka, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak