Karlovy Vary jsou rájem lupičů zlatnictví

V poslední době dochází často v Česku k přepadení zlatnictví. V prosinci si vybrali lupiči Teplice, v lednu Kroměžíř a Karlovy Vary. A nyní nevítaní hosté opět „navštívili“ obchod v tom samém lázeňském městě.

K přepadení došlo dnes ráno ve zlatnictví na Staré Louce v lázeňském centru Karlových Varů. Zloději si odnesli cennosti v hodnotě několika milionů korun.
Protože lupiči vnikli do prodejny v pět hodin ráno, nebyl zde ještě žádný personál, takže nedošlo k žádnému zranění.

„V současné době pracujeme na dopadení pachatele a na celém případu,“ uvedla na Twitteru mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Krejčí. Podle svědků pomáhal při pátrání i policejní vrtulník.

Podle prvních policejních poznatků se lupiči dostali dovnitř přes okno a schody. I když se spustil alarm, stačili pachatelé pobrat spoustu zboží a prchnout dříve, než se na místo dostavila bezpečností agentura a následně majitel obchodu.

Policisté nevylučují, že tato krádež může mít i stejné pachatelé jako ta, která se stala minulý měsíc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.