Karlovarští hokejoví dorostenci vezou z Třince páté místo

Ve svém posledním zápase na turnaji porazili karlovarští dorostenci Spartu 2:0 a na západ Čech tak jedou s nejlepším umístěním, které na President Cupu v jeho historii vybojovali.Z prvenství se radovali hráči CSKA Moskva, kteří suverénní jízdu turnajem zakončili finálovou výhrou 10:0 nad Vítkovicemi.

Výsledky HC Energie
HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Remeš (Vogel, Sapoušek), 59. Rymon (Vogel).

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Bratislava 7:3 (1:1, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 4. Šmajda (Rymon), 28. Rymon (Remeš), 37. Remeš, 52. März, 54. Rymon (Vogel), 55. Rymon (Remeš), 58. Remeš – 14. Ondriš, 44. Kukumberg (Lachkovič), 57. Géci (Ožvald, Chekhov).

HC Energie Karlovy Vary – HK Dukla Trenčín 6:4 (2:0, 3:1, 1:3>
Branky a nahrávky: 3. Šmajda (Rymon), 17. Rymon (Remeš), 22. Houdek (März, Blecha), 25. Remeš (Šmajda), 37. Remeš (Rymon), 46. Rymon (Remeš) – 33. Buchman (Gajdošík), 44. Danielčák (Svitač), 50. Svitač (Šimík, Danielčák), 60. Miklovič (Svitač)

HC Energie Karlovy Vary – CSKA Moskva 0:16 (0:4, 0:7, 0:5>
Branky a nahrávky: 6. Djakovnov (Karpov), 8. Rakitin (Vasin), 8. Sardarjan (Grušnikov, Gorfinjak), 16. Berezovskij (Ničurkin, Gorfinjak), 21. Nazarko (Gorfinjak, Sardarjan), 22. Maslov (Djakovnov, Grudinin), 25. Maslov (Ničuchrin, Karpov), 27. Nazarko (Ničuchrin, Sardarjan), 30. Šalyškin (Bezerovskij, Kljujev), 36. Vasin (Savinyš), 38. Maslov, 46. Grušnikov (Gorfinjak, Ničurchin), 47. Karpov (Kljujev, Čolač), 51. Sardarjan (Karpov), 51. Grudinin (Savinyš), 58. Karpov

Hráči CSKA jsou na President Cupu při chuti a poznali to také hokejisté Energie. Svůj gólostroj rozpoutali Moskvané už v šesté minutě, kdy se ranou k pravé tyči prosadil Sergej Djakovnov. O chvíli později už Rusové slavili další branku a Daniil Rakitin z mezikruží zvýšil na 2:0. Na další přesný zásah poté CSKA potřebovalo jen osm sekund. Stiven Sardarjan ujel do brejku a povedeným blafákem vstřelil třetí branku. Do konce třetiny stihli Rusové přidat ještě jeden gól, to když Michajl Berezovskij zakončil parádní akci na jeden dotek a do kabiny si CSKA odnášelo čtyřbrankový náskok.

Jen pár sekund po návratu na led se do toho hráči Moskvy opět opřeli. V čase 20:17 se do statistik zapsal také Alexandr Nazarko a vzápětí se střelou z kruhu pro vhazování prosadil Nikita Šalyškin. A kanonáda pokračovala i nadále. Hordii Maslov sice nejprve neuspěl, poté ale odrazil puk o brankáře Energie a ten zapadl do sítě. Následně nabídly Karlova Vary soupeři dvojnásobnou početní výhodu, CSKA nezaváhalo a Alexandr Nazarko po přihrávce Ničuchrina zakončil do odkryté klece. Rusové ovšem ani za rozhodnutého stavu nepřestali hrát. Devátý gól přidal přesně tečující Nikita Šalyškin, o chvíli později se po dorážce radoval Matvej Vasin a na 11:0 zvýšil po individuální akci Hordii Maslov.

A na obrázku hry se nic nezměnilo ani v závěrečné třetině. Po kombinaci spoluhráčů vstřelil dvanáctý gól Artjom Grušnikov a o chvíli později uklidil puk do prázdné branky Daniil Karpov. V jednapadesáté minutě pak diváci viděli hned dva góly. Z prostoru brankoviště se nejprve prosadil Stiven Sardarjan a následně se prosadil také Vladimir Grudinin. Střelcem posledního, v pořadí již šestnáctého gól, se stal Daniil Karpov, který zavěsil puk pod horní tyč!

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Wawrzkiewicz (Tomiczek), rozh. náj. Petrovský – 29. März (Ždárský, Hohl).

Čtvrtý ročník President Cupu odstartoval soubojem domácího týmu s karlovarskou Energií a úvodní gól tohoto zápasu přišel až v čase 26:02. Z kruhu pro vhazování vyslal prudkou ránu Dawid Wawrzkiewicz, brankář Energie jeho střelu neudržel a puk zapadl za čáru. Vedení si ale domácí tým dlouho neudržel, jen o chvíli později se k odraženému kotouči dostal Lukáš März a napálil jej do sítě.

Třinečtí mladíci si mohli vzít svůj náskok brzy zpět, Przybyla ovšem v nařízeném trestném střílení selhal. Na další nájezdy došlo po základní hrací době. V dovednostní loterii nakonec uspěli hráči v červených dresech a zásluhou Alexandra Kašpárka a Serváce Petrovského urvali bonusový bod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient