Karlovarsko poprvé prohrálo, přesto je nadále lídrem extraligy

Tak už i na mistra z Karlovarska došlo. Svého přemožitele našlo v Příbrami. Západočeši vedli 1:0 na sety, pak ještě 2:1, ale zápas přesto nedokázali dotáhnout do vítězného konce. „Myslím si, že můžeme být rádi za jeden bod, protože jsme hráli katastrofálně, spoléhali jsme, že to nějak odsmečujeme, odpodáváme a ostatní činnosti jako kdyby neexistovaly, takže nebyli jsme dneska mentálně na úrovni zápasu,“ přiznal Jiří Novák, trenér Karlovarska.

Na druhém místě, o bod za Karlovarskem, jsou České Budějovice, které v šlágru kola porazily Liberec. I zde viděli dváci pět setů. I Jihočeši prohrávali 1:2, aby pak zlepšenou hrou obrátili skóre ve svůj prospěch. „Vítězství se dneska nerodilo vůbec jednoduše. Bohužel jsme nezvládli udržet vedení v koncovce druhého setu, což nás stálo koncentraci do setu třetího. Ten jsme prohráli a pak jsme museli dohánět. Jsem rád za to, jaký jsme předvedli výkon ve čtvrtém s pátém setu. Diváci si určitě přišli na své,“ podotkl Radek Mach, kapitán VK Jihostroj České Budějovice.

Třetí příčku má ve svém držení v tuto chvíli Brno. Výhru si přivezlo z palubovky předposlední Odolené Vody. Čtvrté je Kladno, které se po špatném začátku sezony vzchopilo, teď to pocítilo Ústí nad Labem, které nevybojovalo ani set.

Pátý je Liberec, který je zatím za očekáváním. Šestou příčku okupuje Příbram a za ní je ústecký klub, který si právě v Kladně připsal čtvrtou prohru za sebou a zničil tak skvělý vstup do letošního ročníku.

Na 8. a 9. místě jsou Ostrava s Prahou, které díky víkendovým výhrem unikly ze spodku tabulky. Na něm jsou Zlín, Odolená Voda a Benátky.

Uniqa extraliga volejbalistů – 9. kolo:

České Budějovice – Liberec 3:2 (31, -28, -20, 23, 12)
Nejvíce bodů: Šotola 20, Todua 17, Michálek 14 – Štokr 27, Šulista 20, Veselý 13.

Příbram – Karlovarsko 3:2 (-23, 20, -20, 24, 9)
Nejvíce bodů: Wawrzynczyk 23, Lech 20, Böhm 14, Mikulenka 10 – Rejlek 27, Hudeček 14, O’Dea 11.

Benátky nad Jizerou – Praha 2:3 (27, -23, 26, -18, -9)
Nejvíce bodů: Indra 29, Rojas 17, Grjuk a F. Nesvačil po 12 – Kuboš 18, Naarden 14, Van Werkhoven 13.

Zlín – Ostrava 0:3 (-18, -19, -24)
Nejvíce bodů: Adamec 16, Čechmánek a Navláčil po 7 – Janků 15, Menner 14, Dvořák 10.

Kladno – Ústí nad Labem 3:0 (23, 13, 17)
Nejvíce bodů: Marel 12, Hýský 11, Vemič 9 – Kramar, Wilson a Koci po 7.

Odolena Voda – Brno 1:3 (-18, 24, -19, -17)
Nejvíce bodů: Hladík 17, Walsh 10, Vanags a Russell po 8 – Okošanovič 25, Hrazdira 21, Pražák a Handlíř po 11.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak