Search
Close this search box.

Karlovarské hokejisty čeká zápas s Pardubicemi

Extraliga pokračuje již svým 25. kolem, ve kterém Energie vyzve na domácím ledě Pardubice. Západočeši by rádi dali vzpomenout na úvodní vzájemnou bitvu letošní sezony, ve které Dynamo rozstříleli 7:1. Povede se jim to, nebo Východočeši zaberou a přeruší dlouhou sérii proher? Páteční utkání začne v 17:30.

Dynamo se trápí. Východočeši tahají dlouhou osmizápasovou šňůru proher a to se promítá i do postavení v tabulce, kde se Pardubičtí nebezpečně přibližují poslednímu Chomutovu, náskok činí pouhé tři body. S nepříznivou situací se ovšem vedení v čele s Dušanem Salfickým snaží něco dělat. Pardubice již podruhé v letošní sezoně sáhly ke změnám na trenérském postu, nyní stojí u kormidla trojice Lubina, Čáslava a Král. Nové tváře ale najdeme i na ledě, do Pardubic se ať už natrvalo, nebo na hostování přesunuli Peter Hamerlík z Třince, Martin Procházka z Mladé Boleslavi, Juraj Mikuš nebo kanadský forvard Jeremy Welsh. V klubu naopak skončil zkušený zadák Marek Trončinský. První letošní střetnutí s Energií dopadlo pro Dynamo debaklem, dokáží Karlovarští výsledek napodobit?

Sestavy z předešlého utkání
Dynamo Pardubice: Hamerlík – Děrvuk, Holland, Miromanov, Štindl, Mikuš, Budík – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Vondráček, Dušek, M. Procházka – Mandát, Welsh, Poulíček
HC Energie: F. Novotný (Kuchař) – Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý, Stloukal – Kohout, Balán, Lapšanský

Pardubice
I přes pardubickou krizi najdeme v sestavě Dynama několik hráčů, kteří mají v tabulce pravdy kladná čísla. Jedná se o Jana Mandáta a Petra Poulíčka i v posledních zápasech nehrající Jordanna Perreta a Petra Čáslavu.

Karlovy Vary
Jakub Flek se gólem v uplynulém kole proti Pirátům Chomutov osamostatnil na čele týmového bodování i tabulky střelců. Karlovarský tryskáč má nově kromě osmi gólů a osmi asistencí v kapse i novou smlouvu, s Energií podepsal do roku 2021!

Při příležitosti utkání 25. kola s Pardubicemi bude do Síně slávy karlovarského hokeje uveden nový člen. Pan Marek Sýkora, jenž čerstvě oslavil 70. narozeniny, patří k výrazným trenérským osobnostem novodobé historie klubu. S A-týmem postoupil do druhé nejvyšší soutěže, o několik sezon později jej pak úspěšně provedl baráží o udržení v extralize.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient