Hokejista Karel Plášek se vrací do Šumperka

Draci Šumperk hlásí první posilu pro nadcházející sezónu. Do týmu se vrací Karel Plášek, který během pěti prvoligových sezón v Šumperku nasbíral téměř tři stovky startů a 175 kanadských bodů. Výborný bruslař v podhůří Jeseníků načne svoji devětadvacátou sezónu v mužském hokeji. Během své kariéry stačil nasbírat přes 700 startů v tuzemské nejvyšší soutěži, přes pětistovku jich potom přidal o patro níž. Jeho bilance ve třetí nejvyšší soutěži čítá 75 zápasů, 66 branek a 30 asistencí. Další milníky bude překonávat opět v dresu s drakem na hrudi.

Když Plášek opouštěl Šumperk, měl jeden velký hokejový sen, zahrát si se svým synem Karlem. Přání se mu splnilo ve druhé přerovské sezóně, když 4. ledna 2018 hostili Zubři tým z Litoměřic. Plášek mladší dva zásahy, Plášek starší jeden. Navíc, když v čase 32:34 dával Karel mladší svoji druhou branku v zápase, asistoval mu jeho otec. Pohádka se šťastným koncem.

Po skončení sezóny 2017/2018 Karel Plášek oznámil, že v Přerově končí a pokud bude hrát, bude to nejspíš ve 2. lize. Už tehdy bušily tamtamy zvěsti o návratu do Šumperka, kde našel azyl, když po 12 letech opouštěl znojemské Orly. Zvěsti o návratu se nakonec potvrdily. Skvěle technicky vybavený hráč, který se k hokeji dostal přes krasobruslení, tak bude dál rozdávat radost v týmu Draků, přichází na hostování do konce sezóny 2018/2019.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.