Search
Close this search box.

Karatisté Vsetína se připravují na domácí turnaj

Na druhé kolo Národního poháru České asociace tradičního karate vyrazili závodníci z SKP Vsetín a z ALCEDA – SVČ Vsetín v sobotu 10. března do Prahy. Vsetínský oddíl reprezentovalo 21 závodníků, kteří se utkali v konkurenci dalších asi 250 závodníků z celé ČR. Přestože do Prahy nejela nejsilnější sestava, neboť někteří závodníci byli nemocní, vraceli se karatisté domů s 20 medailemi. Z nich bylo 6 zlatých, 4 stříbrné a 10 bronzových. Tyto výkony jsou příslibem pro domácí Valachia Challenge cup 2018, který se koná 21. dubna v hale Na Lapači.

Nejlepší závodnicí ze Vsetína byla v Praze Adéla Koňaříková, která vybojovala tři zlata, a to ve všech disciplínách, ve kterých startovala (kata, kumite a fukugo). Další zlatou medaili v kumite získala Dominika Vašíčková, která patřil i bronz ve fukugo. Zlatou medaili v kata získali i Dominik Maňák a Jakub Machálek. Stříbrnou medaili ve fukugo vybojovala Lucie Slováčková, která byla také třetí v kumite. V této disciplíně byla druhá i Zuzana Holubcová, jíž patřilo i třetí místo ve fukugo. Další výbornou zápasnicí v kumite byla Karolína Bačová, která byla taky druhá, a třetí pak ve fukugo. V žákovské kategorii se skvělým druhým místem v kata tým předvedla děvčata Aneta Jurygáčková, Eva Kovářová a Pavlína Křupalová. Křupalová byla třetí ještě v kata a ve stejné disciplíně, ale v jiné kategorii, byla třetí Tereza Mikuláštíková a Ondřej Čížek. Dvě třetí místa vybojoval Martin Káčer, a to v kumite a fukugo.

„Výsledky jsou to výborné, ale přesto nemůžeme být spokojeni. Některým se úplně nevedlo a nepředvedli svůj nejlepší výkon. Musíme se ještě lépe připravit, jelikož 21. dubna pořádáme na Vsetíně mezinárodní turnaj Valachia cup, kam přijede výborná konkurence z Polska, Ukrajiny a Slovenska. Mezi zahraničními závodníky budou i aktuální mistři Evropy a světa. Pro všechny to bude velká motivace je porazit. Stejnou motivaci však budou mít i zahraniční závodníci, protože na Vsetíně jsou také aktuální mistři Evropy a světa,“ uvedl trenér karate Radek Kleibl.

Sedmý ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate „Valachia Challenge cup 2018“ se koná ve sportovní hale Na Lapači od 10 hodin pod záštitou České asociace tradičního karate. Závodníci z ČR, Polska, Ukrajiny a Slovenska budou bojovat ve všech věkových kategoriích v kata, kumite a kata tým o pohár města Vsetín. Generálním partnerem soutěže je již 7. rokem společnost INDET SAFETY SYSTEMS. „Turnaje se každý rok účastní přibližně 400 závodníků. Zaznamenali jsme i zájem závodníků z Izraele. Z organizačních důvodů však svoji účast nepotvrdili. Poháry pro vítěze zajišťuje město Vsetín a díky podpoře firmy INDET SAFETY SYSTEMS každý dětský závodník obdrží věcnou cenu. Kromě toho každý získá i perníkovou účastnickou medaili,“ uvedl k turnaji Radek Kleibl a dodal: „Děkuji všem rodičům, kteří se velkou měrou podílejí na zajištění kvalitního zázemí turnaje, jež obdivují všichni závodníci i trenéři.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient