Search
Close this search box.

Kapitán Čermák před play-off: Zapneme na maximální otáčky a půjdeme na krev

Základní část je u konce a nyní přichází čas hojně očekávané play-off. Kometa po roce znovu proklouzla přímo do čtvrtfinále, v němž se tentokrát utká s Vítkovicemi. O následujícím programu Brňanů a také o tom, jak by série mohla vypadat, pohovořil kapitán Leoš Čermák.

Základní část jste zakončili výhrou 4:0 nad Litvínovem. Jak jste viděl duel ze svého pohledu?
Chtěli jsme hlavně napravit minulý zápas v Olomouci a hrát tak, abychom se nastartovali před play-off. Zapojili jsme tam některé prvky, které jsme chtěli, a hlavně jsme hráli přesně podle představ. Vraceli jsme se zodpovědně do obrany, když jsme chtěli napadat, tak jsme napadali, když jsme se museli zatáhnout, tak jsme se zatáhli. Výkon byl povedený.

Ve čtvrtfinále jdete na Vítkovice. Co na to říkáte?
Vypadalo to tak dlouho, že budeme hrát s Vítkovicemi a nakonec to i zůstalo. Začínáme stejně jako vloni venku a máme dost času, abychom se na to nachystali. Budeme chtít opět uhrát co nejlepší výsledek a doufám, že se nám to povede.

Kde jsou největší přednosti soupeře z Ostravska?
Vítkovice mají silově dobře vybavený mančaft, hráči výborně bruslí. Držel je v sezóně gólman, takže víme na, co se zaměřit. Sezóna jim letos vyšla, měly dlouhou sérii vítězství. Bude potřeba se na ně dobře nachystat.

V sezóně jste Vítkovice třikrát ze čtyř případů porazili. Může to hrát v play-off roli?
Začíná nová soutěž, všechny předchozí výsledky se mažou a jede se od nuly. Byli jsme na to bodově hodně podobně, takže rozhodne momentální rozpoložení a nikdo nebude mít žádnou extra výhodu. V play-off se vždy hraje hlavně dobře z obrany, a tak nepředpokládám, že přijdou nějaké gólové přestřelky.

Po dlouhé přestávce kvůli olympiádě jste tři týdny nehráli soutěžní duel, teď jsme dohráli základní část a opět stojíte. Jak náročné to pro vás je?
Olympijská pauza a teď po třech zápasech další přestávka není nic příjemného pro všechny. Kdyby se hrálo ve větším tempu s menšími pauzami, tak by to prospělo všem týmům. Takhle tady nikdo neví, jakou má momentálně formu. Jakmile zaváháte, tak už tak pak těžko budete hodit. Není to ideální pro nikoho. Sezóna se honila ve dvou měsících a teď se skoro zase měsíc a půl nehraje.

Cítíte, že v play-off můžete zúročit zkušenosti hlavně z loňských vyřazovacích bojů?
Každý z nás má rád play-off, to loňské nám vyšlo skvěle. Za těch mnoho let, co jsem tady, jsme snad jednou vypadli v první kole, ale na to se nehraje. Rozhoduje forma a štěstí. My se musíme maximálně nachystat a snažit se postoupit dál.

Jak vypadá váš nejbližší program?
V pondělí máme volno a pak se začneme chystat. Přesný program ještě nevím, ale společně se znovu sejdeme v úterý.

Budete se připravovat i po fyzické stránce mimo led, abyste nevypadli z tempa a měli dostatek síly?
Prostor na nějaké tvrdší tréninky máte nějaké dva tři dny a pak už je to o tom, abychom se udrželi v tempu a abychom zvládli skok do zápasů. Člověk se ale nesmí přetrénovat.

Změní se s příchodem vyřazovacích bojů i role hráčů v týmu?
Role budou stejné. Půjde se na krev, všichni musíme hrát na maximální otáčky. Bude to rychlejší a tvrdší hokej.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient