Kanoistu Fuksu dohnala nervozita, přesto si odváží z MS dvě medaile

Kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa odjížděli do Portugalska na mistrovství světa v rychlostní kanoistice s velkými ambicemi. Ty se ale naplnily jen u prvně jmenovaného.

Josef Dostál vybojoval v pátek zlatou medaili na 500m, druhý den ještě na tisícovce přidal bronz. Povedlo se mu tak obhájit prvenství z loňského MS, které se konalo v Račicích. Je to pro něj už celkově sedmá medaile ze světových šampionátů.

Martin Fuksa odjížděl na MS v pozici letos neporaženého, avšak zrovna na nejdůležitějších závodech roku našel přemožitele. V patečním závodě na 500m skončil třetí, následující den si vybojoval také bronz. Fuksa přiznal novinářům, že bojoval i s tlakem, který souvsel s jeho dosavadní neporazitelností. „Byl jsem hodně nervózní. Ale byla to taková jiná nervozita. Je to docela těžké, musím upřímně říct,“ svěřil se.

Do finále se v pátek z našich lodí dostali deblkanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda, na kilometru obsadili sedmé místo, kajakářka Anna Kožíšková dojela na stejné trati devátá.
Sobotní finále zažil deblkajak Filip Šváb, Ondřej Bišický, který skončil na sprinterské trati 200 m osmý.
Tu samou pozici zajel v neděli čtyřkajak ve složení Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Josef Dostál a Jan Štěrba. Od této lodi se však očekával mohutnější boj o medaili, vždyž z dřívějška už má na kontě dokonce zlato z MS a bronz z olympiády. Bohužel se našim kajakářům nepovedl start a už nebyli schopni to dotáhnout.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.