Kanoisté chtějí zopakovat úspěch z minulého mistrovství světa

Na loňském světovém šampionátě v Račicích se povedlo našim rychlostním kanoistům získat šest medailí. „Kdyby se povedly čtyři medaile a z toho dvě v olympijských disciplínách, bylo by to super,“ říká reprezentační trenér Pavel Hottmar ohledně letošního MS v Portugalsku.

Mezi kandidáty na cenný kov by měl patřit především Martin Fuksa, která má letos úžasnou formu. Jak na trati 500, tak 1000m ještě nenašel přemožitele. Exceloval jak podnikům Světového poháru, tak i mistrovství Evropy. Vloni získal zlato na pětistovce a stříbro na dvojnásobné trati.

Mezi naše další žhavá želízka bude určitě patřit kajakář Josef Dostál. Stejně jako Fuksa i on kraluje ve své disciplíně 500m, bez šancí není ani na dvojnásobné trati. A to není vše. Po určité odmlce se vrací do čtyřkajakau, kterému se vždy dařilo vozit z olympijských her medaile. Spolu s ní budou v této lodi sedět Jan Štěrba, Jakub Zavřel a Radek Šlouf. „I když je záběr na čtyřkajaku dost jiný, paradoxně mi to pomohlo, nerozhazuju si záď tolik už ani na singlu a loď jede rychleji,“ řekl Dostál při posledním tréninku v Račicích.

Dnes začíná světový šampionát rozjížďkami, od zítřka už se bude bojovat o medaile.

Nominace:
Muži: Filip Šváb (K1 a K2 200 m), Ondřej Bišický (K2 200 m), Josef Dostál (K1 1000 a 500 m a K4 500 m), Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Jan Štěrba (všichni K4 500 m), Lukáš Nepraš a Lukáš Trefil (oba K2 500 m), Jakub Špicar a Daniel Havel (oba K2 1000 m), Jakub Adam (K1 5000 m), Dan Drahokoupil (C1 200 m), Martin Fuksa (C1 1000 a 500 m a C2 500 m), Petr Fuksa (C2 500 m), Ivan Procházka, Antonín Hrabal, Daniel Kořínek a Jan Počta (všichni C4 500 m), Filip Dvořák (C2 1000 a C1 5000 m), Tomáš Janda (C2 1000 m).
Ženy: Sofie Kinclová (K1 500 m), Anna Kožíšková (K1 1000 a 5000 m), Jana Ježová (C1 200 a 5000 m a C2 500 m), Lenka Součková (C2 500 m).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.