Kanaďan Brendon Nash se po dvou letech vrací do Kladna

Jednatřicetiletý obránce už v našem klubu více než prokázal, jak umí zvednout produktivitu týmu. A podobný úkol se od něj bude očekávat i letos. Do Kladna Nash přicestoval dnes dopoledne a po podpisu roční smlouvy se zapojí do přípravy s mužstvem.

Kladenské diváky Brendon Nash okouzlil v ročníku 2015/16, kdy ve 48 zápasech nasbíral 43 kanadských bodů, překonal tak dosavadní ligové maximum a výrazně zezadu podpořil brankostroj Davida Stacha s Vítězslavem Bílkem. Nashův rekord hned sezonu na to o bodík navýšil Jiří Říha, který si toto úterý zahrál jedno přípravné utkání za Rytíře a nad jeho dalším půsbením ještě zdaleka není jasno.

Kanadskou posilu přijel na letiště přivítat sportovní manažer a trenér David Čermák. Ten Nashe velmi dobře zná, vždyť to byl právě on s Jindřichem Lidickým, kdo dal před třemi lety Nashovi důvěru. „Potřebovali jsme zkušeného velkého obránce na přesilovky i oslabení. A přesně to Brendon splňuje. Známe ho velmi dobře herně i charakterově. Jednoduše jsme moc rádi, že se vrací do našeho týmu,“ netají se Čermák.

Brendon Nash se po zmiňované úspěšné štaci na Kladně a první evropské zkušenosti rozhodl poznat Rakousko a v mezinárodní EBEL lize nastupoval za Graz. Vloni působil v dánském klubu Rungsted Seier Capital. Připomeňme, že vytáhlý technický bek si v minulosti připsal i dva starty v NHL za tým Montreal Canadiens.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient