Kampak se poděl medvěd? Spí nebo odešel na Slovensko?

Před měsícem nachystali na Vsetínsku ochranáři přírody odchytovou klec, do které chtěli „ulovit“ medvěda. Jenže huňáč se k ní ani nepřiblížil. I fotopasti, které byly v okolí nainstalovány poskytovaly snímky jiných zvířat, které přilákala klec, třeba jezevce, srnku či lišku.
Původně se uvažovalo, že se přidá na jiné místo jiná klec, nakonec bylo rozhodnuto, že se odveze ta stávající. Teď už je past na medvěda v Rožnově pod Radhoštem na správě chráněné krajinné oblasti Beskydy. „Postaráme se o její údržbu a v případě potřeby jsme schopni ji kamkoliv po okrese Vsetín do tří hodin převézt,“ sdělil Právu Milan Orálek z Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí.
Teď je však otázka, kde je medvěd? Kromě toho, že už ho dlouho nikdo nezahlédl, přestal i dělat škody. Už dlouho nebylo zaznamenáno, že by někde zabil ovci či očesal strom s jablky.
Ochranáři si ale myslí, že se medvěd ještě neuložil k zimnímu spánku. „Teď je na něj ještě brzo. Dokud je v krajině potrava a není pořádně nasněženo, tak medvěd spát nepůjde,“ dodal Orálek.
Pravděpodobnější varianta nepřítomnosti této divoké šelmy se nabízí, odešel na blízké Slovensko.

Jiného medvěda ale svědci zahlédli v masivu Lysé hory, což je také na česko-slovenských hranicích. „Víme o něm od samého začátku. Ten se ale na rozdíl od našeho tuláka chová slušně,“ dodal ochránce přírody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!