Kampak se poděl medvěd? Spí nebo odešel na Slovensko?

Před měsícem nachystali na Vsetínsku ochranáři přírody odchytovou klec, do které chtěli “ulovit” medvěda. Jenže huňáč se k ní ani nepřiblížil. I fotopasti, které byly v okolí nainstalovány poskytovaly snímky jiných zvířat, které přilákala klec, třeba jezevce, srnku či lišku.
Původně se uvažovalo, že se přidá na jiné místo jiná klec, nakonec bylo rozhodnuto, že se odveze ta stávající. Teď už je past na medvěda v Rožnově pod Radhoštem na správě chráněné krajinné oblasti Beskydy. „Postaráme se o její údržbu a v případě potřeby jsme schopni ji kamkoliv po okrese Vsetín do tří hodin převézt,“ sdělil Právu Milan Orálek z Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí.
Teď je však otázka, kde je medvěd? Kromě toho, že už ho dlouho nikdo nezahlédl, přestal i dělat škody. Už dlouho nebylo zaznamenáno, že by někde zabil ovci či očesal strom s jablky.
Ochranáři si ale myslí, že se medvěd ještě neuložil k zimnímu spánku. „Teď je na něj ještě brzo. Dokud je v krajině potrava a není pořádně nasněženo, tak medvěd spát nepůjde,“ dodal Orálek.
Pravděpodobnější varianta nepřítomnosti této divoké šelmy se nabízí, odešel na blízké Slovensko.

Jiného medvěda ale svědci zahlédli v masivu Lysé hory, což je také na česko-slovenských hranicích. “Víme o něm od samého začátku. Ten se ale na rozdíl od našeho tuláka chová slušně,“ dodal ochránce přírody.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient