Kamerový systém v centru Slavkova posílí

Historické jádro Slavkova u Brna a jeho širší centrum bude nově hlídat celkem 14 kamer. Zastupitelé na posledním zasedání schválili nákup pěti nových monitorovacích zařízení a další zkvalitnění systému. Dvě kamery například přibydou na Panském domě na Palackého náměstí, monitorována bude také ulice Husova, zejména v oblasti kolem přechodu pro chodce a lékárny.

„Zároveň vyměníme také už deset let staré kamery, které nemají dostatečné rozlišení pro noční vidění a nejde s nimi dobře přibližovat,“ doplnila velitelka městské policie Radmila Fialová.

Díky kamerovému systému, který se v posledních letech daří modernizovat a posilovat se podařilo chytit už několik pachatelů, zejména vandalů a sprejerů. Kvalitní noční záběr z Palackého náměstí také pomohl strážníkům v uplynulých týdnech usvědčit zloděje kola.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak