Kalousek požaduje po Babišovi omluvu. Ondráček překvapil své komunistické spolustraníky

Hlasování o důvěře nové vlády je za námi, určité dozvuky však tato jedna z nejhlavnějších politických událostí tohoto roku ještě má.

Dva věční kohouti v poslanecké sněmovně Andrej Babiš (ANO) a Miroslav Kalousek (TOP 09) se včera do sebe opět pustili. Premiér nazval poslance za TOP 09 zlodějem zlodějským a ožralou, navíc mu tykal.
Podle Babiše to byla reakce na Kalouskova slova „že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí.“ Kalousek také předtím řekl o Babišovi že „kňourá a fňuká“ a měl by se chovat jako chlap. „Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor,“ zdůraznil Kalousek. Narážel tím na to premiérovo vyjítí ven před poslaneckou sněmovnu, ale zároveň okamžitý „ústup“ před hozenými lahvemi či zmačkanými papíry od demonstrantů.
Babiš mu na to opáčil: „Zařiďte, aby na mě ti vaši kámoši neřvali a neházeli lahve.“

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 chce vyzval premiéra, aby se za svá urážlivá slova omluvil. Věří, že tak Babiš učiní, aby nemusel dávat celou záležitost k soudu k občanskoprávnímu řízení.

Jiný problém řeší KSČM. Jejich poslanec Zdeněk Ondráček se nedostavil k hlasování o důvěře vládní koalici. I když jeho spolustraníci věděli, že Ondráček má dlouhodobě výhrady k Andreji Babišovi, přece jenom nečekali, že by se včera do sněmovny nedostavil. Protože však jeho nehlasování nemělo žádný vliv na konečný vítězný výsledek pro novou vládu, pravděpodobně mu žádný postih nehrozí.
„I když pochopitelně ho nemůžeme omezovat v jeho hlasovacích právech, tohle je zásadní věc. Bylo by dobré minimálně od něj slyšet, že nadále tu basu držet bude, byť se zachoval, jak se zachoval,“ podotkl poslanec za KSČM Jiří Dolejš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.