Search
Close this search box.

Kalousek: Musíme začít platit za jídlo v nemocnicích, ročně se prožerou miliardy na operace

Jídlo doma také platíte, tak proč by mělo být zadarmo v nemocnici. Tak argumentuje bývalý poslanec Miroslav Kalousek v reakci na snahu ministerstva zdravotnictví změnit více než půlstoletí starý nemocniční jídelníček.

Jídlo doma také platíte, tak proč by mělo být zadarmo v nemocnici. Tak argumentuje bývalý poslanec Miroslav Kalousek v reakci na snahu ministerstva zdravotnictví změnit více než půlstoletí starý nemocniční jídelníček.

Kalousek podotkl, že místo toho, aby se nemocnice snažili o tzv. zdravou výživu, když mění tradiční ale i neoblíbenou UHO omáčku za tresku a kuskus, tak by se mělo řešit to, zda vůbec dává smysl, aby bylo stravování v nemocnicích zadarmo.

„Peníze ze zdravotního pojištění jsou limitované a čím více toho projíme, o to horší budeme mít péči,“ podotkl na svém twitterovm účtu politik.

„Nic proti lepší stravě, ale zaplaťme si ji. Doma také jíme a platíme si za to. V nemocnicích ročně projíme miliardy, které pak chybí na výkony a pořádáme sbírky pro výkony, které nechce pojišťovna zaplatit, protože na ně nemá. Nemá na ně, protože jsme to prožrali. Absurdní,“ dodává Kalousek.

Nemocnice přitom vcelku nové doporučení ministerstva, na kterém pracovní skupina dělala tři roky, vítají, i když tvrdí, že důvodů proč se v nemocnicích vaří tak, jak se vaší, je více. „Zastaralé receptury, mizerná technologie v kuchyni, blbě placený a nemotivovaný personál, důvodů je spousta. Bohužel je to boj, tak nějak doufám, že nová metodika nám pomůže zlepšit i tyhle věci, protože na koleně to dělat nejde,“ říká Jan Hutař, nutriční terapeut a vedoucí stravovacího provozu Nemocnice Nové Město na Moravě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient