Kabely brání pracím na demolici mostu ve Velvarech

Kontrolní den na mostu ev. č. 240-022 přes Bakovský potok dne 14.3. konstatoval, že demoliční práce nelze rozjet naplno. Přeložky některých sítí (voda, plyn a část telekomunikačních kabelů) byly již provedeny. Nedaří se identifikovat některé kabely v zemi, zejména v chodníku a zjistit přesně správce těchto sítí, které jsou zde již dlouho. Poškození některých by most asi prodražilo. Investor zastoupený Krajskou správou silnic Středočeského kraje musí zahájit intenzivní jednání, aby práce postoupily. Prodloužení termínu realizace by bylo pro všechny zúčastněné nepříjemné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.