Search
Close this search box.

K přípravnému hokejovému utkání dnes přiletí Orli Znojmo

Čtyři duely z letošního rozpisu přípravy mají hradečtí hokejisté za sebou, na programu jsou ještě dva, na které naváže čtveřice utkání v rámci Ligy mistrů. Jako první je na programu bitva se Znojmem – jihomoravským celkem, který se chystá na svou osmou sezónu v mezinárodní EBEL Lize. Duel mezi Lvy a Orly startuje v hradecké ČPP Aréně v úterý v 17:00.

Mountfield HK – Orli Znojmo, úterý od 17:00

Po domácím turnaji dostali hráči den volna, následně už zase ladili formu na novou sezónu. „V trénincích pokračujeme v zajetých kolejích, snažíme se do hráčů dostat herní systém – ať už jsou to obecné věci, detaily okolo branky, hra v útočném pásmu… Snažíme se to pořád pilovat a tlačit do hráčů, aby si to pamatovali,“ prozrazuje asistent trenéra Petr Svoboda.

Radovan Pavlík, Filip Pavlík, Petr Zámorský a Radim Šalda si plní reprezentační povinnosti, utkání proti Znojmu je tak mine. „Čtyři kluci nám odjeli na nároďáky, takže je nebudeme mít k dispozici. Podle toho taky bude line-up na utkání proti Znojmu vypadat,“ potvrzuje trenér Hradce. „Přesto věřím, že se na to dobře připravíme a zvládneme to,“ přeje si.

Polovina září a s ní začátek mistrovské sezóny se blíží, hradecká lavička už má jasno o tom, kteří ze zkoušených hráčů budou pokračovat a kteří naopak ne. Zbývá „jen“ vypiplat složení jednotlivých řad, aby mělo mužstvo co největší sílu. K tomu mají sloužit následující čtyři týdny. „Teď máme před sebou poslední dva přípravné zápasy, do Ligy mistrů bychom chtěli jít s kádrem, se kterým budeme chtít jít do sezóny. Tam už to budeme připravovat a ladit, abychom měli start do extraligy co nejlepší,“ říká osmatřicetiletý kouč.

Jaké utkání se podle něj bude v úterý pod Bílou věží hrát? „V EBEL se hraje nahoru – dolů, myslím, že zápas to bude taky trošku tvrdší než ty, které jsme doposud odehráli. Bude to hodně svižné utkání, zkrátka moderní hokej, který se hraje všude ve světě. Ať už je to Kanada, přebírají to severské země a potažmo i my. Už to k nám taky doputovalo a nebudeme už jenom couvat. Věřím, že nás to prověří a ukáže nám to neduhy, na kterých musíme pracovat,“ dodává závěrem Petr Svoboda.

V orlí letce byste hledali velezkušené borce jen těžko. Nejstarším hráčem je devětadvacetiletý Američan C. J. Stretch, který se na Moravu přesunul před letošní sezónou. Ten není v mužstvu trenéra Miroslava Fryčera jediným krajánkem, v kádru Znojma jsou také čtyři Kanaďani, Slovák Tomáš Halász a Fin Patrik Parkkonen.

Pro hradecké fanoušky budou velice zajímavá jiná dvě jména – Petr Beránek a René Piegl. Oba hráči hájili dříve barvy Hradce Králové, poslední dvě, resp. tři sezóny hledají tým, ve kterém by se na delší dobu usadili. Ve Znojmě jsou oba zmínění na zkoušku, do letošních zápasů ale ještě nezasáhli. Uvidíme je v akci v ČPP Aréně?

Finalista EBEL ze sezóny 2015/16 odehrál letos dva přípravné duely proti extraligovým celkům. Před týdnem padl na ledě Komety Brno 1:3, dva dny nato si připsal první výhru, a to nad Karlovými Vary v poměru 3:2.

Vstup zdarma na všechna turnajová, přípravná utkání a zápasy Ligy mistrů mají „pouze“ majitelé permanentních vstupenek Mountfieldu HK na sezónu 2018/19 ve verzi sezónní, všichni ostatní návštěvníci si musí pořídit vstupenky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient