K návštěvě chomutovských Vánoc láká kouzelný světelný strom

Město si pro Chomutovany připravilo vánoční překvapení v podobě unikátního světelného zážitku. “Tisíc světelných kuliček reagujících na zpěv, hru na hudební nástroje, tleskání nebo pískání nabídne lidem nevšední vizuální zážitek,” láká náměstek primátora David Dinda.

Kouzelný strom se nachází v parčíku za radnicí, a kdo si chce zasoutěžit, může využít jeho čarovného světélkování a natočit pod stromem video. “Komu se podaří zvuky strom přimět k nejkrásnější vizuální podobě a vloží video do komentářů na facebooku města, může získat drobnou odměnu,” nabízí skvělou možnost, jak si užít Chomutovské Vánoce, náměstek Dinda. Videa s nejlepší zvukově-světelnou show budou vyhodnocena na Štědrý den.

Tisícovka svítících kuliček, které na první pohled mohou vypadat jako obyčejné vánoční osvětlení, je součástí interaktivního světelného řetězu, který mapuje zvukový signál a ihned vytváří dynamický světelný design. Tento systém byl poprvé použit v Kanadě v roce 2016 a Chomutov je jedním z mála měst v celé Evropě, které se jím může pyšnit. „Každý rok chceme přinést nějakou novinku ve vánoční výzdobě. Loni to byl kompletně nazdobený parčík za radnicí, letos kouzelný světelný strom,” dodává Dinda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient