Search
Close this search box.

Juniorky proti Turnovu uhrály remízu

V neděli 18. března viděla jičínská sportovní hala nadmíru napínavé regionální „derby“ ligy juniorek. Střetl se pátý se třetím týmem ligové tabulky severní skupiny, Jičín s Turnovem. Mírným favoritem byl sice hostující tým, jičínské hráčky ale chtěly využít domácího prostředí k zisku bodů a přiblížení se ke čtvrtému Liberci.

Liga juniorek,skupina 2
KM automatik FBK Jičín – TJ Turnov 5:5 (1:1,0:2,4:2)

V herně zcela vyrovnaném utkání měl v prvních dvou třetinách výsledkově navrch Turnov, jičínský tým opakovaně musel dorovnávat turnovské vedení. Nátlaková hra zdobila jičínský tým, rychlé protiútoky a nebezpečné náběhy obránkyň pak hostující družstvo. Na první gól Turnova sice odpověděla dobře mířenou střelou Bája Bláhová, v druhé třetině ale soupeř Jičínu odskočil už na rozdíl dvou branek. Začátek třetí třetiny ale vyšel Jičínu excelentně, „neviditelnou“ střelou přes obránkyně nejprve snížila Sabina Molíková, o minutu později po pěkné kombinaci vyrovnala Monika Kuhnová. S remízou se ale nechtěl spokojit ani jeden z týmů. Dvěma rychlými brankami opět zvrátil na svoji stranu vedení hostující Turnov. V čase 10.10 si domácí tým po obdržené brance vzal time-out. Do konce zbývala minuta a padesát vteřin. Speciálně sestavená „přesilovková“ formace Molíková, Samková – Kmošková, Kuhnová a Fejfarová předvedla na hřišti totální florbal se snovým průběhem. Během půlminuty skórovaly kapitánka Monika Kuhnová i Majda Fejfarová. Ta se navíc v závěrečných vteřinách ocitla po krásném průniku sama před turnovskou brankou a dalšímu gólu zabránily hostující obránkyně jen za cenu faulu. Následnému trestnému střílení v podání již jmenované jičínské střelkyně chybělo k dokonalosti pramálo. Povedená klička na brankářku a následná střela do horního rohu branky bohužel jen o pár centimetrů minula svatyni soupeřek. Utkání tak skončilo remízou.

Sestava KM automatik FBK Jičín: T. Chlumská – Ziegelheimová, Čelišová, Molíková, M. Samková, Nováková, Paličková – B. Bláhová, Berná, Kuhnová, Pěničková – Fejfarová, Kuželová, Kmošková – Egrtová, Filcsáková, K. Bláhová. Trenéři Žůrková, Kosová a Chlumský.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient