Search
Close this search box.

Juniorku ČEZ Motor České Budějovice čekají dva zápasy s Jihlavou

Přípravné zápasy jsou u konce a pro juniorku začíná nová sezona. Podaří se mistrovskému ročníku navázat na titul ze staršího dorostu? Nový ročník zahájí svěřenci trenérů Martin Štrba a Romana Fouska ve čtvrtek na ledě Jihlavy.

Před začátkem nové sezony juniorské soutěže došlo ke změnám v pravidlech. Po každém zápase bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři, případně nájezdy. „My nevíme, co nás čeká. Jdeme do soutěže, o které nic nevíme. Nemáme ponětí, co nám přinese. Je to nový model, kde budou tři ročníkové kategorie. Jdeme do neznáma,“ říká asistent trenéra juniorů Roman Fousek.

„Samozřejmě chceme udělat co nejlepší výsledek. Dále máme za cíl vychovat co nejvíce hráčů do A-týmu. Půjdeme zápas od zápasu, budeme se připravovat na každé utkání a poctivě trénovat. Chceme udržet nějakou intenzitu tréninků,“ dodal.

Junioři v srpnu sehráli čtyři přípravné zápasy. Dvakrát s Jihlavou a dvakrát s druholigovým David servisem. Dále se nejstarší mládežnická kategorie zúčastnila Memoriálu Petra Kalivody v Litvínově, kde se umístila na třetím místě.

„Přípravné období máme za sebou, čeká nás ligová soutěž. Začínali jsme letní přípravu od prvního května do konce června. Pak měli kluci tři neděle volno a po polovině července jsme začali s přípravou na ledě. Měli jsme dva přípravné zápasy s Jihlavou a dva kvalitní zápasy s David servisem,“ popisoval Fousek.

Přípravné období skončilo pro hráče posledního srpna. Následně začal školní rok a junioři začali s jiným stylem trénování. „Naběhli jsme do dvoufázového trénování. Pondělí a úterý děláme dovednostní cvičení a odpolední tréninky jsou už herní činnosti, kombinace. Ve středu byl předzápasový trénink, kde jsme nacvičovali přesilové hry.“

Přípravu začala juniorka s početným kádrem, i přesto, že někteří hokejisté se nejprve připravovali s A-týmem. „V půlce srpna před turnajem v Litvínově jsme šest hráčů vyřadili z kádru. Přesto nám jich zůstalo kolem třiceti. Hrát zápasy ale můžeme ve složení osmnáct hráčů do pole plus dva brankáři. Ostatní hráči budou mít střídavé starty do Soběslavi nebo hostování do Jindřichova Hradce,“ uvedl na závěr Roman Fousek.

Přípravné zápasy juniorů:
Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava 2:3
HC David servis České Budějovice – Motor České Budějovice 5:3
HC David servis České Budějovice – Motor České Budějovice 6:1
HC Litvínov – Motor České Budějovice (turnaj v Litvínově) 6:4
Starbulls Rosenheim – Motor České Budějovice (turnaj v Litvínově) 0:5
HC Slavia Praha – Motor České Budějovice (turnaj v Litvínově) 4:1
Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň (turnaj v Litvínově) 5:4sn
HC Dukla Jihlava – Motor České Budějovice 1:6

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient