Juniorka HC Rytíři Kladno nadělila Litvínovu bůra, všechny góly padly v přesilovkách

V rámci jedenáctého kola Litvínov hostil středočeské Kladno. V první třetině měli domácí k dispozici pět přesilových her, ale ani jednu se jim využít nepodařilo. Na branku se čekalo až do druhé třetiny, ve které si Kladno vytvořilo tříbrankový náskok. Ten pak Středočeši navýšili v závěrečné části, kdy si vystříleli cenné vítězství 5:0! Všechny branky padly při přesilových hrách a gólman Luboš Novotný vychytal první nulu v sezoně.

11. kolo DHL extraligy juniorů – 18. 10. 2018 ZS Ivana Hlinky, Litvínov

HC Litvínov: Pejsar – Bártek, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík, Háva – Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda. Trenéři: Mrázek, Nekvinda.

Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Čermák. Trenér: Kopecký.

Litvínov 0:5 Kladno

Hned v úvodu zápasu se dostal do úniku kladenský Matěj Čermák, jehož pokus o zakončení mezi betony zlikvidoval Martin Pejsar. V následujících minutách Rytíři nabídli soupeři dvě přesilové hry, které se domácím ale využít nepodařilo. Tím ale nic nekončilo, protože po šanci Bernata šlo Kladno opět do čtyř, a ještě před koncem první části dostal za vražení na hrazení vyšší trest Šimon Jelínek. Brankář Rytířů se blýskl začátkem osmnácté minuty, když pohotovým zákrokem zneškodnil unikajícího Marka Berku. Na toho o minutu poději navázal Petr Kovačič, který si udělal prostor na hranici brankoviště, odkud se mu ale Luboše Novotného překonat nepodařilo.

Druhá část se nesla ve znamení mnoha trestů, hlavně na domácí straně. Šestnáct trestných minut dokázali Rytíři využít ke třem brankám. O tu první se postaral v poslední vteřině přesilové hry tvrdou střelou Tomáš Bernat – 0:1. Před polovinou utkání mělo Kladno dvojnásobnou početní výhodu, kterou z mezikruží zužitkoval Ondřej Bláha – 0:2. Zkrácenou přesilovku si zahrál i Litvínov, ale v té se nepodařilo skórovat ani Danielu Jouzovi. Nekázeň na domácí straně dala opět Kladnu možnost hrát proti třem a Středočeši tuto příležitost nezahodili. Na tříbrankové vedení navýšil po sklepnutí do odkryté branky Martin Bláha – 0:3.

Závěrečná třetina nabídla přesilovou hru pět na tři také domácím, kteří si strategii rozebrali během oddechového času. Po ubráněném oslabení přešli Kladenští do enormního tlaku, který vyústil v již třetí dvojnásobnou výhodu. Po devatenácti vteřinách se radoval z branky Ondřej Volráb – 0:4 a za necelou minutu také Matyáš Filip – 0:5.

Nadstavba začala v rychlém tempu. Únik Václava Vebera vychytal pozorný Martin Pejsar. Na druhé straně se do nájezdu dostal litvínovský kapitán Dan Bartoš, ale ani jeho koncovka neprošla za brankovou čáru. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil pouze litvínovský Ondřej Baláž.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.