Search
Close this search box.

Juniorka HC Rytíři Kladno nadělila Litvínovu bůra, všechny góly padly v přesilovkách

V rámci jedenáctého kola Litvínov hostil středočeské Kladno. V první třetině měli domácí k dispozici pět přesilových her, ale ani jednu se jim využít nepodařilo. Na branku se čekalo až do druhé třetiny, ve které si Kladno vytvořilo tříbrankový náskok. Ten pak Středočeši navýšili v závěrečné části, kdy si vystříleli cenné vítězství 5:0! Všechny branky padly při přesilových hrách a gólman Luboš Novotný vychytal první nulu v sezoně.

11. kolo DHL extraligy juniorů – 18. 10. 2018 ZS Ivana Hlinky, Litvínov

HC Litvínov: Pejsar – Bártek, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík, Háva – Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda. Trenéři: Mrázek, Nekvinda.

Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Čermák. Trenér: Kopecký.

Litvínov 0:5 Kladno

Hned v úvodu zápasu se dostal do úniku kladenský Matěj Čermák, jehož pokus o zakončení mezi betony zlikvidoval Martin Pejsar. V následujících minutách Rytíři nabídli soupeři dvě přesilové hry, které se domácím ale využít nepodařilo. Tím ale nic nekončilo, protože po šanci Bernata šlo Kladno opět do čtyř, a ještě před koncem první části dostal za vražení na hrazení vyšší trest Šimon Jelínek. Brankář Rytířů se blýskl začátkem osmnácté minuty, když pohotovým zákrokem zneškodnil unikajícího Marka Berku. Na toho o minutu poději navázal Petr Kovačič, který si udělal prostor na hranici brankoviště, odkud se mu ale Luboše Novotného překonat nepodařilo.

Druhá část se nesla ve znamení mnoha trestů, hlavně na domácí straně. Šestnáct trestných minut dokázali Rytíři využít ke třem brankám. O tu první se postaral v poslední vteřině přesilové hry tvrdou střelou Tomáš Bernat – 0:1. Před polovinou utkání mělo Kladno dvojnásobnou početní výhodu, kterou z mezikruží zužitkoval Ondřej Bláha – 0:2. Zkrácenou přesilovku si zahrál i Litvínov, ale v té se nepodařilo skórovat ani Danielu Jouzovi. Nekázeň na domácí straně dala opět Kladnu možnost hrát proti třem a Středočeši tuto příležitost nezahodili. Na tříbrankové vedení navýšil po sklepnutí do odkryté branky Martin Bláha – 0:3.

Závěrečná třetina nabídla přesilovou hru pět na tři také domácím, kteří si strategii rozebrali během oddechového času. Po ubráněném oslabení přešli Kladenští do enormního tlaku, který vyústil v již třetí dvojnásobnou výhodu. Po devatenácti vteřinách se radoval z branky Ondřej Volráb – 0:4 a za necelou minutu také Matyáš Filip – 0:5.

Nadstavba začala v rychlém tempu. Únik Václava Vebera vychytal pozorný Martin Pejsar. Na druhé straně se do nájezdu dostal litvínovský kapitán Dan Bartoš, ale ani jeho koncovka neprošla za brankovou čáru. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil pouze litvínovský Ondřej Baláž.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient