Search
Close this search box.

Junioři po sérii s Bohemkou vypadli, stále ale mohou bojovat o broz

Svěřenci trenérů Milana Randy a Ondřeje Vichra jsou stále ve hře o cenný kov z KB ligy. Umožňuje to systém nejvyšší juniorské soutěže, kdy se Sokol po čtvrtfinálovém konci s pražskou Bohemkou přesunul do play off B.

„K prvnímu utkání jsme jeli na Bohemku s velkým odhodláním, s cílem hrát co nejvíce obětavě v obraně a efektivně v protiútocích, což se nám dařilo a zaslouženě jsme vyhráli,“ popsal trenér Milan Randa úvodní zápas čtvrtfinálové série, jenž Sokol rozhodl povedeným závěrem, hattrick v něm zaznamenal Adam Šmíd. „V neděli jsme chtěli na domácím hřišti navázat na předešlý zápas, bohužel jsme byli koncentrovaní pouze prvních dvacet minut. Na začátku druhé třetiny jsme se nechali několikrát hloupě vyloučit a Bohemians nás potrestali. Odskočili nám na rozdíl tří gólů a ve třetí periodě si zápas zkušeně pohlídali,“ řekl pardubický kouč. Domácí inkasovali v utkání pět dvouminutových trestů a nakonec jim nepomohlo ani to, že dvakrát vedli.

Rozhodující třetí duel se pak odehrál znovu na půdě Pražanů. Ve třetí třetině otočil Sokol skóre tři a půl minuty před koncem na svou stranu, ovšem o minutu později bylo opět srovnáno a při Bohemians stálo štěstí. Sokol několikrát nastřelil brankovou konstrukci, následné samostatné nájezdy pak vyhráli Bohemians 2:1, když rozhodli v šesté sérii. „Bohemians již nastoupili v plné sestavě, ale opět jsme je chtěli předčít v bojovnosti a nasazení. To se nám celých sedmdesát minut dařilo. Bohužel v nájezdech už nám to tolik nelepilo a po velkém boji jsme smolně prohráli. I tak jsme ale předvedli nejlepší výkon sezóny. Přesně kvůli takovýmto utkáním florbal děláme a já nemám nic, co bych hráčům vytkl.“

Po vypadnutí z hlavní fáze play off se Pardubice přesunuly do play off B. Pokud v něm uspějí, ještě mohou pomýšlet na bronzovou medaili z KB ligy. V další sérii narazil Sokol na Otrokovice a první duel nezačal nejlépe. „Celý zápas jsme hráli hluboko pod svoje možnosti a nemohli se prosadit. Až ve třetí třetině jsme začali hrát tak, jak jsme si řekli, a ke konci se na nás usmálo štěstí,“ hodnotí utkání Milan Randa. Jeho svěřenci se nevzdali a tři vteřiny před koncem srovnali stav. Nakonec utkání rozhodl v prodloužení pardubický Lukáš Kučera. Sokol se poté radoval i ve druhém klání série a Otrokovicím ukončil sezónu. V další sérii play off B narazí Východočeši na lepšího z dvojice FBC Ostrava – FbC Plzeň. „Po super výkonech proti Spartě a Bohemce si většina kluků nejspíš myslela, že to půjde samo a Otrokovice pro nás nemůžou být překážkou. Ale možná dobře, že jsme zápasy proti Otrokovicím vždy museli dotahovat. Kluci si pak zpětně uvědomili, že ve vyřazovací části není slabého soupeře a musí se hrát celých šedesát minut naplno. Jako tomu bylo v sobotu, kdy jsme zápas poslali do prodloužení až tři vteřiny před koncem,“ burcuje kouč Milan Randa.

Čtvrtfinále KB ligy juniorů:
1. utkání:
FbŠ Bohemians DDM Praha 7 – Sokol Pardubice 5:7 (1:3, 3:0, 1:4)
Branky a asistence Pardubic: 04:38 Adam Šmíd, 13:18 David Petržela (David Žáček), 19:19 Adam Šmíd (Lukáš Prix), 44:26 Lukáš Kučera (Lukáš Slabý), 57:08 Adam Šmíd (Lukáš Slabý), 57:19 David Žáček (David Petržela), 57:45 Petr Černý (Adam Šmíd)
2. utkání:
Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians DDM Praha 7 3:7 (1:1, 1:4, 1:2)
Branky a asistence Pardubic: 01:55 Petr Černý (Lukáš Kučera), 25:30 Petr Černý, 59:47 David Petržela (David Žáček)
3. utkání:
FbŠ Bohemians DDM Praha 7 – Sokol Pardubice 7:6 po sam. nájezdech (2:1, 2:2, 2:3 – 0:0)
Branky a asistence Pardubic: 04:40 Petr Černý, 31:59 David Žáček (David Petržela), 32:59 Petr Černý (Adam Šmíd), 41:04 David Petržela, 51:00 Lukáš Prix (Adam Šmíd), 56:32 David Žáček (Vojtěch Kaluža)

Čtvrtfinále B KB ligy juniorů:
1. utkání:
Sokol Pardubice – PANTHERS OTROKOVICE 7:6 po prodl. (2:3, 1:3, 3:0 – 1:0)
Branky a asistence Pardubic: 07:14 David Petržela (David Žáček), 19:34 Adam Šmíd, 31:07 Petr Černý (Lukáš Kučera), 50:51 Petr Černý (Lukáš Kučera), 58:15 Lukáš Prix (Adam Šmíd), 59:57 Lukáš Prix (Adam Šmíd), 62:27 Lukáš Kučera
2. utkání:
PANTHERS OTROKOVICE – Sokol Pardubice 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
Branky a asistence Pardubic: 15:15 Lukáš Kučera (Adam Šmíd), 25:09 David Petržela (David Žáček), 29:28 Lukáš Kučera (Adam Šmíd), 34:38 Petr Černý (Lukáš Kučera), 44:07 David Petržela (David Žáček), 46:51 David Žáček (Vojtěch Kaluža)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient