Junioři Mountfield HK ovládli přípravný turnaj v Mladé Boleslavi

(Aktualizováno před )

Kromě A-týmu Mountfieldu zbrojí na novou sezónu také jeho mládežnické celky. Hradecká juniorka má našlapaný program, v rámci přípravy sehraje celkem 14 zápasů. Zpestřením pro ni byl druhý srpnový týden dvoudenní turnaj O pohár primátora města Mladé Boleslavi. Zde vyhráli Hradečtí všechny čtyři zápasy a celý turnaj opanovali. Třešničkou na závěr byl skalp švédského týmu Lidingö.

Junioři měli ve městě automobilů pořádně napilno, každý den sehráli dvě utkání. Do turnaje vstoupili zápasem proti domácímu celku. Utkání se neslo ve znamení dotahování náskoku Hradce, což se Boleslavi nadvakrát podařilo, když dohnala ztrátu 0:1 i 1:3. Za nerozhodného stavu se ale čtyři minuty před koncem prosadil Dalibor Ďuriš a jeho trefa se ukázala býti vítěznou. Mountfield v závěru přidal ještě pojišťující branku a porazil Mladou Boleslav 5:3.

Téhož dne nastoupili Lvi proti Havířovu a zápas nabídl podobný scénář. Hradec ztratil jednobrankové vedení, ovšem v závěru opět ukázal charakter a v 57. minutě rozhodl trefou Jakuba Kynčla o výhře 2:1.

Do druhého dne nastoupili Hradečtí s šancí na prvenství, které se jim podařilo zajistit hned v úvodním střetnutí. Do něj nastoupili proti Znojmu. Orli se krátce před polovinou utkání dostali do vedení 2:1, ovšem Mountfield zatroubil do útoku a po velkém obratu zvítězil 5:2.

Do večerního zápasu proti Lidingö ze Stockholmu tak mohl nastoupit v klidu. V přetahované proti severskému soupeři byli Lvi vždy krok vpředu, ovšem Švédům se vždy podařilo srovnat, naposledy v 56. minutě na 4:4. Ovšem i tentokrát se ukázaly silné hradecké koncovky a Petr Poppel se Samuelem Hrabčákem přisoudili Mountfieldu cennou výhru 6:4. Kapitán Miroslav Kukla byl navíc vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

Právě lídr týmu a nejlepší bek turnaje celou událost komplexně zhodnotil. „První zápas proti Boleslavi jsme nezačali moc dobře, nedodržovali jsme určený systém, ale postupně se to zlepšovalo. Myslím, že druhý den jsme už hráli docela dobře, i když jsme tam měli nějaké výpadky, kdy nás soupeři přehrávali. Celkově to byl ale vydařený turnaj,“ pochvaluje si talentovaný zadák, který již hledí i směrem k ostré sezóně. „Jsme spokojeni, takové výhry v přípravě pomůžou sebevědomí. Doufám, že na ně navážeme i v sezóně,“ přeje si kapitán mužstva.

Hradečtí sehráli v rychlém sledu čtyři zápasy, který on považuje za nejvydařenější? „Myslím, že proti Znojmu, které jsme přehrávali a také padlo hodně gólů. Celkově byl druhý den vydařený, i proti Švédům jsme hráli dobře,“ hodnotí obránce, který v přípravě okusit i atmosféru A-týmu. „Byl jsem za tu šanci rád a hodně jsem si to užil. Snad jsem tam nebyl naposledy. Snažil jsem se hrát, jak umím, možná jsem byl ze začátku trochu nervózní. Potom to ale ze mě spadlo a hrálo se mi super. Teď musím makat v juniorce a potvrdit, že jsem tam nebyl jen tak,“ popisuje své dojmy ze zápasu seniorského týmu proti Přerovu.

Po návratu do juniorky ho pochopitelně čekala i reakce kabiny. „Hlavně byly připomínky na poplatek za první start v A-týmu,“ usmívá se. „Samozřejmě přišly i gratulace a dotazy, jaké to bylo. Všechno ale proběhlo v pohodě,“ přibližuje i s odkazem na ocenění v turnaji. „Tady poplatek nebyl, spíš hecování, že jsem si to nezasloužil a podobně. Za cenu jsem rád, hráli jsme dobře jako tým a kluci mi k ní hodně pomohli,“ uzavírá Miroslav Kukla.

Vítězný turnaj zhodnotil za trenérský štáb Jiří Janoušek. „Turnaj byl velmi dobře připravený i obsazený, byť kromě Boleslavi se s ostatními účastníky asi moc potkávat nebudeme. Výsledkově jsme to odehráli velmi dobře, ale předvedená hra nebyla vždy úplně ideální,“ vypráví mladý kouč.

„Mívali jsme velmi dobré pasáže, ale pak nás srážely takové zkraty, kdy jsme na pět šest minut vypadli z naší herní disciplíny a ve hře pak byla okénka, která soupeři trestali. Do dalších zápasů a hlavně sezóny se to budeme snažit konsolidovat,“ předestírá kouč, který nepřeceňuje výsledky v přípravě, během níž hradečtí junioři pravidelně vítězí. „Nelétáme v oblacích, na hodnocení bude ještě čas. Ale výsledky nás samozřejmě těší,“ hodnotí dosavadní průběh letní přípravy.

Přestože výsledky v této fázi nehrají takovou roli, atmosféře v týmu prospívají. „Nálada v týmu je dobrá. Vždy, když se vyhrává, získává mužstvo určité sebevědomí a přenáší si ho i do tréninků. Je tu ale velmi tenká hranice mezi zdravým sebevědomím a nezdravým hraním si na hokejisty. To přestáváme bruslit, chceme řešit situace nejtěžšími přihrávkami a to je vždy cesta do pekel. Musíme být nohama na zemi, pracovat v tréninku na 100 % a snažit se odstranit zmíněné chyby,“ nastiňuje závěrem představy hradeckých trenérů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz