Search
Close this search box.

Junioři HC Rytíři Kladno prohráli s Karlovými Vary na nájezdy

Kladenští junioři ani po třetí nedokázali zvítězit na ledě Karlových Varů. Domácí byli v první třetině aktivnější a střeleckou převahou si vypracovali dvoubrankové vedení, které se jim ale v průběhu zápasu navýšit nepodařilo. Rytíři po jedné brance ve zbylých dvou částech dokázali srovnat a utkání dospělo až do samostatných nájezdů. Ty v sedmé sérii rozhodli energetici a Kladno prohrálo 2:3.

KARLOVY VARY 3:2 KLADNO

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Klejna, Přibyl, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Berčík, Jiskra, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš. Trenéři: Eismann, Čejka, Táborský.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 10. Hotěk (Tureček), 16. Jiskra (Záruba, Křehlík), rozh. náj. Křehlík – 22. Hašek (Veber, Šmatlák), 47. Kvapil (Zich, Jelínek). Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 – 0:0. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:25. Rozhodčí: Grech – Gerát, Kokrment. Diváci: 75.

První příležitost si vypracovali domácí, když se spoluhráči Filipa Nováka pokoušeli dorážet nahozený puk za záda vyjetého Petra Jirouška. Následoval trest Ondřeje Volrába, kterého po pár vteřinách doplnil na druhé straně František Klejna. Právě tři vteřiny po vypršení kladenského trestu otevřeli Energetici vedení. V oslabení si po přihrávce Davida Turečka sjel před branku Michal Hotěk, který z těsné blízkosti poslal puk do bližší spojnice – 1:0. Regulérní dvouminutovou přesilovku Rytíři využít nedokázali, naopak necelé dvě minuty po konci navýšily Karlovy Vary vedení. Vyraženou střelu Richarda Záruby dopravil za brankovou čáru z ostrého úhlu dorážející Vít Jiskra – 2:0.

Do druhé části vstoupilo Kladno kontaktní brankou. Rychle založený útok Patrikem Šmatlákem zavezl na polovinu soupeře Václav Veber, který přesnou přihrávkou poslal do koncovky z pravého kruhu Petra Haška – 2:1. Oba celky si ve zbytku třetiny vytvořily řadu střeleckých příležitostí, ale Petr Jiroušek s Jakubem Kašparem své branky pohlídali.

Kladno v úvodu závěrečné třetiny nemohlo přejít do tlaku, který měli naopak domácí. To se změnilo při trestu Adama Křemena, jehož prohřešek za vysokou hůl zvládl za třicet sedm vteřin potrestat Jan Kvapil, který se prosadil z pravého kruhu – 2:2. V následující části se hra přelévala ze strany na stranu, když se oba týmy snažily rozhodnout ještě v základní hrací době, ale k výhře nebyl po šedesáti pěti minutách blíže nikdo.

O osudu třetího kola musely rozhodnout až samostatné nájezdy. První sérii úspěšně otevřel Šimon Jelínek, ale František Klejna dokázal odpovědět. Do vedení se ve třetí sérii dostali energetici, když se trefil Tomáš Křehlík. V následné čtvrté sérii srovnal Jan Kvapil a nájezdy pokračovaly za vyrovnaného stavu. O vítězi bylo rozhodnuto až v sedmé sérii brankou Tomáše Křehlíka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient