Junioři HBC AUTOSKLO – HAK Pardubice vyhráli s Hradcem i s Třebovou, Nikolas Langr se blýskl čtyřmi góly

V sobotu doma vyhráli Junioři nad těžkým soupeřem z Hradce Králové a v neděli nad Českou Třebovou a tobě se podařilo dát Třebové hned čtyři góly. Čím myslíš, že to bylo, že se ti tak střelecky dařilo?

Nikolas Langr: „Tak pro nás bylo hlavně důležité vyhrát obě utkání, ty góly už jsou jen bonus. A bylo to tím, že jsme měli dobře složenou formaci, ve které nám to skvěle fungovalo.“

V sobotu doma vyhráli Junioři nad těžkým soupeřem z Hradce Králové a v neděli nad Českou Třebovou a tobě se podařilo dát Hradci Králové dva rozhodující góly. Čím myslíš, že to bylo, že se ti tak střelecky dařilo?

Miroslav Blažek: „.Ze své strany bych řekl, že jsem se nebál vzít na sebe odpovědnost a zkusit to individuálně u prvního gólu a u druhého gólu jsem dostal skvělou přihrávku od Válce, která se neodmítá.“

Jak bys zhodnotil průběh a konečný výsledek obou zápasů?

Nikolas Langr: „Tak proti Hradci si myslím, že to bylo derby, jak má být. Celý zápas jsme hráli vyrovnaně a rozhodovali maličkosti. Proti České Třebové to byl úplně jiný zápas. První třetinu se nám vůbec nedařilo, ale od druhé třetiny jsme začali hrát mnohem lépe a dovedli zápas k vítězství.“

Miroslav Blažek: „S Hradcem to byl vyrovnaný zápas až dokonce se vším všudy – prostě DERBY. S Českou Třebovou jsme se trápili první třetinu, ale po promluvě v kabině jsme od druhé třetiny režírovali hru i celý zápas.“

V sobotu dopoledne jedete do Dobřan. Jak vidíš šance na zisk bodů v tomto zápase?

Nikolas Langr: „Tak určitě to nebude lehký zápas, ale já doufám, že tam přijedeme v plné síle a vyhrajeme.“

Miroslav Blažek: „V Dobřanech to bude boj, ale myslím si, že body získáme a navážeme na 2 výhry v minulém víkendu.“

Extraliga juniorů: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC Hradec Králové 1988 2:0 (0:0,1:0,1:0)

Trenér Jiří Doležal: „Bojovné, rychlé a vyrovnané utkání – tak to byl souboj s Hradcem. Obavy, že kvůli počasí bude zápas nezajímavý, se nenaplnily. Od prvních minut se hrálo v ostrém tempu. K vidění byly šance na obou stranách i skvělé zásahy gólmanů. První třetina ještě skončila bez branek, ale v té druhé se krásně trefil Míra Blažek a dostali jsme se do vedení. A jelikož oba gólmani dál trápili střelce, o to důležitější bylo toto těsné vedení. Další gól přišel na začátku třetí třetiny znovu z hole Míry Blažka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Bylo to v přesilové hře za úmyslné vyhození míčku z obranného pásma. Myslím, že toto nové pravidlo není pro hokejbal příliš vhodné a měl by se opravdu trestat jen úmysl a ne každé náhodné vyhození. V tuto chvíli jsme však z něho profitovali. Zápas jsme již zkušeně dovedli do vítězného konce a získali vydřené, ale zasloužené tři body s nesmírně kvalitním soupeřem.“

Sestava a branky: Foršt Pavel, Bitnar Jiří – Kvapil Jakub, Geisler Jakub, Deml Richard, Panchártek Michal, Tajovský Ondřej (0+1), Jedlička Tomáš, Hruška David – Blažek Miroslav (2+0), Janeček Martin (0+1), Strouhal Jan, Šimek Jakub, Kouba Vít, Tichý Patrik, Licek Matyáš, Mach Lukáš, Novák Martin, Langr Nicolas

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.