Junioři FC Fastav Zlín nasázeli Třinci pět branek

Poslední soutěžní utkání roku 2018 se mladým ševcům vydařilo na výbornou. Žlutomodří dokázali porazit Třinec i díky 4 brankám Jakubova a po dlouhé době tak zažili pocit vítězství.

Od úvodních minut na umělé trávě v Třinci byli aktivnější hosté ze Zlína. Do vážnějších příležitostí se ševci dostávali s přibývajícím časem.

Po dvaceti minutách se poprvé zlínští radovali, bohužel předčasně. Centr Veneného skončil až na kopačce Holíka, ten byl ale v ofsajdu a branka neplatila.

Ale za pár minut později se žlutomodří radovali oprávněně. Holík využil špatné rozehrávky domácích a bez problému prostřelil Kubíka, 1:0.

O další tři minuty se téměř v totožné situaci ocitl Jakubov a i ten s přehledem využil zaváhání v třinecké obraně, 2:0.

A výbornou desetiminutovku zlínských završil svým druhým gólem do prázdné brány Jakubov, který využil individuální akce Masaře, 3:0.
Jediná příležitost domácích byla na konci poločasu, kdy Šišku vystrašil střelou těsně vedle domácí útočník.

Druhý poločas začal dokonáním hattricku Jakubova. Ten při samostatném úniku krásným obloučkem přehodil domácího brankáře, 4:0.

Za chvíli měl na kopačce svou druhou branku i Holík, ale přihrávku Masaře nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Poté na chvíli zlínští polevili a domácí toho dokázali využít. Po chybě ve zlínské rozehrávce se prosadil pěkným obloučkem zkušený Joukl, 4:1.

Za chvíli musel vytáhnout dobrý zákrok i Šiška, protože střela domácích z poza vápna mířila mezi tři tyče.

A poslední tečku za tímto utkáním udělal kdo jiný než Saša Jakubova, který byl na konci krásné akce. Vičánkovu přihrávku přetavil ve svou čtvrtou branku v utkání, kterou stanovil konečný stav na 5:1 pro zlínské ševce.

FK FOTBAL TŘINEC U21 – FC FASTAV ZLÍN U21 1:5 (0:3)

FK Fotbal Třinec: Kubík (46. Misiorz) – Lanc, Konečný (79. Jalovičor), J. Cieslar (59. V. Cieslar), Potůček, Niemczyk (65. Witoszek), Cienciala, Nieslanik, Samiec, Joukl, Zahaluk (59. Wilk)

FC Fastav Zlín: Šiška – Masař, Košák, A. Tkadlec, Jakubov, Gettler (61. Vičánek), R. Tkadlec (73. Zahradník), Balič (83. Kolář), Venený, Luk. Holík (81. Sklenář), Slaměna (65. Červenka)

Branky: 75. Joukl – 29., 36., 52. a 90. Jakubov, 26. Luk. Holík

ŽK: Samiec
Rozhodčí: Julínek – Caletka, Lakomý
Diváci: 50

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient