Search
Close this search box.

Jsi hvězda? No a co, tu máš mastnou pokutu!

Sparťanská prohra ve Slovácku nezůstala v klubu bez odezvy. Oba vyloučení hráči Guélor Kanga a Eldar Čivič dostanou od vedení fotbalové Sparty pokuty. „Přestože si myslíme, že vyloučení Kangy bylo docela přísné, padnou v případě obou červených karet podle interního řádu našeho klubu pokuty v maximální možné výši,“ řekl generální ředitel letenského celku František Čupr.
I když klub z Letné nezveřejnil částky, dá se očekávat, že budou pěkně mastné.

Tenhle případ samozřejmě není první. Už dříve české kluby přistupovaly k finančním postihům, pokud byly nespokojeny s výkonem či chováním hráčů. Když zůstaneme u Sparty, ušetřen nezůstal ani bývalý miláček letenských fandů Tomáš Řepka. Stalo se tak v dubnu roku 2011. Vedení fotbalové Sparty Praha se nelíbilo Řepkovo chování v průběhu ligového utkání v Jablonci. Sparťanský bouřlivák při odchodu do kabin v poločasové přestávce adresoval směrem k fanouškům neslušné gesto (zdvižený prostředníček). Navíc ho klub potrestal za věčné diskuse s rozhodčími. Ani v tomto případě nemůžeme uvést přesnou cifru pokuty, protože to klub nezveřejnil.

A ještě jednou Sparta. V loňském roce dostal kompletně celý hráčský tým pokutu tři miliony korun po mizerném výkonu a vypadnutí z českého poháru s Baníkem Ostrava. „Vyřazení z poháru je velkým zklamáním, je to další nesplněný cíl, který před týmem v této sezoně stál. Výsledky jsou daleko za očekáváním. Do konce podzimní části zbývá pět ligových utkání a očekáváme maximální nasazení, výkon i výsledky. Po skončení první poloviny soutěže si vyhodnotíme přínos jednotlivých hráčů i realizačního týmu a přijmeme případná opatření,“ prohlásil tehdy generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Do peněženky však museli sáhnout i plzeňští hráči. Paradoxně se tak stalo na jaře 2016, kdy si hráči Viktorky tři kola před koncem zajistili titul. Jenže poté v posledních zápasech vše prohráli, v úplně závěrečném utkání dokonce na Slavii 0:5. „Hráčům jsem ihned po zápase v kabině sdělil, že jim bude udělena pokuta rovnající se už vyplacené týmové prémii za zisk titulu. V součtu tak tým přijde o několik milionů korun,“ uvedl plzeňský generální manažer Adolf Šádek na internetových stránkách klubu.

Nemůžeme vynechat ani „nejzlobivějšího“ hráče Plzně Davida Limberského. Před rokem a půl opustil „enfant terrible“ Západočechů po ligovém utkání s Libercem hotel a vrátil se až nad ránem. To se logicky klubu nelíbilo a kromě mastné pokuty ho prý klub nenominoval na další zápas. Oficiálně však klub oznámil, že je Limberský zraněný…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient