Jsi hvězda? No a co, tu máš mastnou pokutu!

(Aktualizováno před )

Sparťanská prohra ve Slovácku nezůstala v klubu bez odezvy. Oba vyloučení hráči Guélor Kanga a Eldar Čivič dostanou od vedení fotbalové Sparty pokuty. „Přestože si myslíme, že vyloučení Kangy bylo docela přísné, padnou v případě obou červených karet podle interního řádu našeho klubu pokuty v maximální možné výši,“ řekl generální ředitel letenského celku František Čupr.
I když klub z Letné nezveřejnil částky, dá se očekávat, že budou pěkně mastné.

Tenhle případ samozřejmě není první. Už dříve české kluby přistupovaly k finančním postihům, pokud byly nespokojeny s výkonem či chováním hráčů. Když zůstaneme u Sparty, ušetřen nezůstal ani bývalý miláček letenských fandů Tomáš Řepka. Stalo se tak v dubnu roku 2011. Vedení fotbalové Sparty Praha se nelíbilo Řepkovo chování v průběhu ligového utkání v Jablonci. Sparťanský bouřlivák při odchodu do kabin v poločasové přestávce adresoval směrem k fanouškům neslušné gesto (zdvižený prostředníček). Navíc ho klub potrestal za věčné diskuse s rozhodčími. Ani v tomto případě nemůžeme uvést přesnou cifru pokuty, protože to klub nezveřejnil.

A ještě jednou Sparta. V loňském roce dostal kompletně celý hráčský tým pokutu tři miliony korun po mizerném výkonu a vypadnutí z českého poháru s Baníkem Ostrava. “Vyřazení z poháru je velkým zklamáním, je to další nesplněný cíl, který před týmem v této sezoně stál. Výsledky jsou daleko za očekáváním. Do konce podzimní části zbývá pět ligových utkání a očekáváme maximální nasazení, výkon i výsledky. Po skončení první poloviny soutěže si vyhodnotíme přínos jednotlivých hráčů i realizačního týmu a přijmeme případná opatření,“ prohlásil tehdy generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Do peněženky však museli sáhnout i plzeňští hráči. Paradoxně se tak stalo na jaře 2016, kdy si hráči Viktorky tři kola před koncem zajistili titul. Jenže poté v posledních zápasech vše prohráli, v úplně závěrečném utkání dokonce na Slavii 0:5. „Hráčům jsem ihned po zápase v kabině sdělil, že jim bude udělena pokuta rovnající se už vyplacené týmové prémii za zisk titulu. V součtu tak tým přijde o několik milionů korun,“ uvedl plzeňský generální manažer Adolf Šádek na internetových stránkách klubu.

Nemůžeme vynechat ani “nejzlobivějšího” hráče Plzně Davida Limberského. Před rokem a půl opustil “enfant terrible” Západočechů po ligovém utkání s Libercem hotel a vrátil se až nad ránem. To se logicky klubu nelíbilo a kromě mastné pokuty ho prý klub nenominoval na další zápas. Oficiálně však klub oznámil, že je Limberský zraněný…

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz