„Jsem rád, že budeme Ligu mistrů hrát doma,“ říká futsalista David Drozd

Minulý týden se hráči ERA-PACKu Chrudim pěkně nadřeli v Lize mistrů, ale jejich úsilí bylo korunováno zaslouženým postupem.

Pod tímto úspěchem je podepsaný také David Drozd, který nastoupil do všech zápasů a v tom klíčovém proti domácímu Kragujevaci se zapsal i mezi střelce. Ten od včerejška ví, že další fáze prestižní klubové soutěže čeká na jeho tým v domácím prostředí!

Davide, ERA-PACK získal v těžké skupině v Kragujevaci 6 bodů a s přehledem postoupil. Na co budeš s odstupem času nejvíc z této akce vzpomínat?

Nejvíc budu vzpomínat na zápas s Movistarem. Sice jsme ho prohráli, ale hrát proti takovému týmu je obrovský zážitek. A určitě nezapomenu na moji branku proti Kragujevaci, byla to teprve moje druhá v Lize mistrů.

Ty jsi zažil před dvěma roky zápas proti Movistaru, bylo letos vidět, že jste na tým jeho úrovně ještě lépe připraveni a jste schopni ho potrápit?
Určitě jsme za tu dobu udělali posun vpřed. Ale i před dvěma lety jsme s nimi hráli vyrovnanou partii. Bohužel to opět nevyšlo, tak snad příště (smích).

V pondělí UEFA oznámila, že Chrudim bude jednu ze skupin Elite round pořádat. Jsi rád, nebo bys raději jel „ven“?
Jsem hrozně rád. Hrát doma před vlastními fanoušky, kteří nás poženou za vysněným postupem, bude skvělé. Navíc dorazí i moje rodina a přátelé, z čehož mám velkou radost.

Z první koše dostanete jednoho z tria Benfica, Kairat, Jugorsk. Koho bys chtěl a koho naopak nikoliv?
Těžko někoho vybírat. Všechno to jsou výborné týmy a ani proti jednomu jsem nikdy nehrál. Takže se těším na střetnutí s kterýmkoliv z nich.

A ten poslední koš? Je tam někdo, s kým by ses rád na palubovce potkal?
Neřekl bych, že tam je tým proti, kterému bych hrál raději než proti jiným týmům.

První utkání po návratu bude hodně odlišné, týden po duelu s Interem Movistar vás čeká v poháru Orchestrion Višňová. Bude těžké se na zápas po náročném programu koncentrovat?
Bude to úplně něco jiného. Ale my bychom se s tím měli popasovat dobře a ukázat kvalitu, kterou máme a postoupit do dalšího kola. Rozhodně nechceme nic podcenit.

Davide liga má o víkendu volno, budeš ale v pátek sledovat televizní pražské derby, případně koho v něm favorizuješ?
Nevím, jestli ho budu sledovat živě, to asi ne. Mám už jiné plány. Po dlouhé době máme delší volno, tak vyrazím někam s přítelkyní. Favoritem je podle mě Sparta, ale tohle je derby, to rozhodují maličkosti a myslím, že půjde o vyrovnané utkání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient