Josef Jandač odejde po MS do Magnitogorsku

Nehledě na umístění našeho týmu na mistrovství světa je reprezentační kouč rozhodnut skončit ve své funkci. Od nové sezony bude trénovat tým KHL Magnitogorsk.

Od tohoto kvalitního ruského týmu dostal Jandač už jednou nabídku, ale odmítl jí z rodiných důvodů. Nyní však už s nabídkou souhlasí, protože, jak sám uvedl, další nabídka by už nemusela přijít.
Devětačtyřicetiletý kouč už v letech 2012/2013 trénoval tým KHL, ale byl to český klub Lev Praha. Nyní to tedy pro něj bude první opravdová zahraniční štace.
Smlouvu podepsal na dva roky, asistenta mu bude dělat Jiří Kalous, který s ním spolupracuje i teď v reprezentaci.
Josef Jandač tuto novinu oznámil už nyní a to z toho důvodu, aby měl klid na práci u reprezentace a nemusel řešit různé spekulace o jeho působení v příští sezoně.
Ještě předtím než Jandač kývl Magnitogorsku, projednával to s dlouholetým reprezentantem Janem Kovářem, který působí v tomto ruském klubu už čtyři roky. Jako svoji výhodu vnímá Jandač i to, že umí plynule mluvit rusky.

Český svaz ledního hokeje tak nyní musí řešit, kdo nastoupí na jeho místo. Mezi kandidáty se objevují jména Libor Zábranský a Martin Straka. První je úspěšným koučem a majitelem Komety Brno, Straka trénuje Plzeň a má za sebou bohatou a úspěšnou hráčskou kariéru, především v NHL.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient