Josef Černý se stal králem českého šampionátu v cyklistice

(Aktualizováno před )

Po titulu v časovce se jezdci z týmu Elkov-Author Josefu Černému povedlo vyhrát i v silničním závodě. Jezdci ze stejného týmu získali i další dvě medailové pozice, druhý byl Jan Bárta a třetí Jakub Otruba, který zároveň získal titul do 23 let.

Republikový závod konaný v Plzni byl zároveň i mistrovstvím Slovenské republiky, které vyhrál Peter Sagan. Tento slovenský fenomén vyhrál i celkově mistrovský závod, hned za ním byl jeho bratr Juraj. Třetí pak byl český šampion Černý.

Během závodu byl z českých jezdců hodně aktivní Zdeněk Štybar, který má na svém kontě už i vítězství z nejslavnějšího světového závodu Tour de France. Povedlo se mu pelotonu ujet, ale nakonec byl přece jenom dostižen budoucím vítězem české části šampionu Josefem Černým a dalšími jezdci. Pak se Černý od skupiny odpoutal a dojel si pro český titul. Na to dotáhnout bratry Sagany už ale neměl sílu.

„Pochopitelně jsem vůbec nečekal, že bych mohl dosáhnout na double. A jsem velmi šťastný, že se mi to podařilo. Každý titul je těžký. Dnes to bylo náročné psychicky i fyzicky. Trať byla velmi těžká. Jsem každopádně spokojenější a ještě o něco šťastnější než z titulu v časovce,“ prohlásil Josef Černý, který věří, že by mu tento úspěch mohl pomoci k angažmá v některém z týmů vyšší “ligy”.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz