Jízdní řády autobusů MHD v Mladé Boleslavi ovlivní uzavírka v Podlázkách

Od pondělí 5. do středy 14. listopadu bude platit úplná uzavírka silnice v Podlážkách kvůli opravě silnice č. II/259 v Podlázkách od mostu přes Jizeru až za železniční viadukt směrem na Dalovice k serpentinám. Tato uzavírka opět ovlivní linky městské hromadné dopravy – cestující musí počítat se změnami na linkách 20, 60 a 61.

Linka 20 vynechá zastávku Podlázky, cestující tak musí nastoupit na zastávce Rozcestí, Podlázky u hlavní silnice (Ptácká ulice). Linka 60 vynechá zastávky Dalovice, Podlázky, V Rokli. V Dalovicích proto bude umístěna dočasná zastávka nahrazující zastávku Dalovice, škola. Lidé ji najdou hned naproti místní základní škole.

Největší změna se týká linky 61 – během uzavírka Podlázek od 5. do 14. listopadu bude platit výlukový jízdní řád, který bude využívat dvě různé objízdné trasy podle aktuální dopravní situace. Tento jízdní řád byl změněn tak, aby bylo možné aspoň přibližně zachovat čas příjezdu z Michalovic do Mladé Boleslavi. Cestující v tomto řádu najdou dvě nové negativní značky: značka 20 znamená, že autobus jede v době neprůjezdnosti Podlázek (objízdná trasa přes Bukovno) v termínu 5. 11. od 8:00 do 12:00 a od 7. do 9. 11. Značka 21 znamená, že autobus nejede v době neprůjezdnosti Podlázek v termínu 5. 11. od 8:00 do 12:00 a od 7. do 9. 11.

Objízdné trasy:Trasa 1.: (možný průjezd Podlázek směr Michalovice) přes Čejetice a Dalovice do Podlázek, kde bude umístěna za podjezdem zastávka DOČASNÁ PODLÁZKY (nahrazující stávající zastávku Podlázky), odkud pojede autobus dále na Michalovice.Trasa 2.: (nemožný průjezd Podlázek směr Michalovice) přes Čejetice a dále Bukovno do Michalovic.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.