Jízdné pro ústeckou mládež a seniory bude podstatně levnější

Výrazné snížení jízdného v městské hromadné dopravě pro děti, mládež a seniory připravilo vedení města ve spolupráci s Ústeckým krajem.

Změny začnou platit od 1. září 2018 a přinesou velké úlevy pro mládež od 6 do 15 let a od 15 do 26 let a také pro seniory v kategorii od 65 do 70 let.

„Rozhodli jsme se, že se připojíme k opatření vlády, podle kterého slevy dostanou cestující ve veřejné železniční a veřejné linkové autobusové dopravě. Tedy ti, kteří cestují mezi městy. Takto je využijí i děti a senioři cestující na všech linkách Dopravního podniku města Ústí nad Labem. Chceme tak podpořit rodiny s dětmi a seniory, pro které jsou platby za dopravu v MHD významnou položkou domácího rozpočtu,“ vysvětlil Pavel Dufek, náměstek primátorky.

Základní jednorázová jízdenka na 45 minut přijde děti mládež, žáky a studenty od 6 do 26 let na 4 koruny místo dosavadních 9 nebo 18 korun. Senioři 65 až 70 let zaplatí místo dosavadních deseti také jen 4 Kč. Velmi výhodné budou celodenní jízdenky za 20 Kč pro tyto skupiny cestujících.

Další výrazné slevy se týkají časových jízdenek na sedm, třicet a devadesát dní. Sedmidenní – týdenní jízdenka bude pro všechny zvýhodněné kategorie za 39 Kč (dosud to je 53 až 100 Kč), 30 denní kupon bude stát 133 korun (nyní 156 až 286 Kč) a za 90 denní zaplatí tyto skupiny cestujících 348 korun (nyní 423 až 761 Kč).

Podrobné informace o změnách tarifu, nové jízdenky a další návazné změny poskytne dopravní podnik veřejnosti na svém webu. Jízdenky budou v prodeji od 20 srpna, časové kupony od poloviny srpna.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.