Již počtvrté se v Kolíně uskuteční Jom ha-šoa, veřejné čtení jmen obětí holocaustu

Veřejné čtení jmen obětí holocaustu se uskuteční ve čtvrtek 12. dubna od 14 do 16 hodin na Karlově náměstí. Akce Jom ha-šoa se bude konat v celkem šestnácti českých a moravských městech, a to již tradičně v Praze, Brně, Olomouci, Liberci, Sušici, Kolíně, Kutné Hoře, Plzni, Havlíčkově Brodě, Ústí nad Labem a Klatovech, nově pak v Horažďovicích, Lipníku nad Bečvou, Mělníku, Sedlčanech a Ústí nad Orlicí. Kolín se zapojil již počtvrté.

„Každý, kdo přijde, obdrží seznam několika jmen se stručnými osobními údaji. Jména pak může dle svého uvážení veřejně přečíst. Každý návštěvník zároveň obdrží informační materiály, může nahlédnout do publikací týkajících holocaustu, pamětních knih apod. K akci je možné se připojit kdykoli v jejím průběhu,“ je uvedeno na webových stránkách pořadatele akce, kterým je Institut Terezínské iniciativy. „V letošním roce jsme si akci dovolili zpestřit. Přímo na Karlovo náměstí bude ze synagogy přesunuta i židovská výstava paní doktorky Jouzové. Takže neproběhne pouze čtení, ale lidé se budou moci podívat také na výstavu,“ doplnil místostarosta Michael Kašpar.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.