Již po osmnácté startuje projekt Asistent pro volný čas dětí a mládeže

Víc než vyrazit s kamarády na hřiště je baví vysedávat doma s mobily nebo tablety. Chybí u nich pozitivní vztah k pohybu a chuť se sportu věnovat ve volném čase. Jenže pak mnohým dětem dělá problém udělat kotoul nebo pohotově chytit míč. Projekt Asistent pro volný čas dětí a mládeže se znovu pokusí vyhnat mladé ročníky na vyškovská školní hřiště. Zájem stovek z nich trvá, projekt je navíc letos plnoletý. Koná se totiž už po osmnácté.

Startuje v úterý 3. dubna, bude probíhat od pondělí do pátku v rozsahu průměrně čtyř odpoledních hodin denně. Do spolupráce jdou stejně jako v posledních letech ZŠ Purkyňova 39, ZŠ a MŠ Letní pole, ZŠ Morávkova 40 a ZŠ Na Vyhlídce 12.

Jednotlivá sportoviště loni evidovala bezmála 3 tisíce návštěv. „Na každém sportovišti máme asistenta, který má za úkol dohlédnout nad jejich aktivitami, bezplatně zapůjčit sportovní potřeby a také případně poskytnout první pomoc. Naštěstí se vyhýbáme vážnějším poraněním malých sportovců. Projekt pojede do konce června, koncem srpna bude navazovat. S ohledem na nižší docházku budou hřiště přes prázdninové měsíce uzavřená,“ informoval místostarosta Vyškova Karel Jurka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak