Search
Close this search box.

Již po osmnácté startuje projekt Asistent pro volný čas dětí a mládeže

Víc než vyrazit s kamarády na hřiště je baví vysedávat doma s mobily nebo tablety. Chybí u nich pozitivní vztah k pohybu a chuť se sportu věnovat ve volném čase. Jenže pak mnohým dětem dělá problém udělat kotoul nebo pohotově chytit míč. Projekt Asistent pro volný čas dětí a mládeže se znovu pokusí vyhnat mladé ročníky na vyškovská školní hřiště. Zájem stovek z nich trvá, projekt je navíc letos plnoletý. Koná se totiž už po osmnácté.

Startuje v úterý 3. dubna, bude probíhat od pondělí do pátku v rozsahu průměrně čtyř odpoledních hodin denně. Do spolupráce jdou stejně jako v posledních letech ZŠ Purkyňova 39, ZŠ a MŠ Letní pole, ZŠ Morávkova 40 a ZŠ Na Vyhlídce 12.

Jednotlivá sportoviště loni evidovala bezmála 3 tisíce návštěv. „Na každém sportovišti máme asistenta, který má za úkol dohlédnout nad jejich aktivitami, bezplatně zapůjčit sportovní potřeby a také případně poskytnout první pomoc. Naštěstí se vyhýbáme vážnějším poraněním malých sportovců. Projekt pojede do konce června, koncem srpna bude navazovat. S ohledem na nižší docházku budou hřiště přes prázdninové měsíce uzavřená,“ informoval místostarosta Vyškova Karel Jurka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient