Již několik let hradí v Benešově táborový pobyt vždy sedmi vybraným dětem

(Aktualizováno před )

Již po dobu 4 let vytipovává oddělení sociálně-právní ochrany dětí Benešov, 7 dětí, a ve spolupráci s Rančem Sluníčko jim umožňuje strávit část letních prázdnin na dětském táboře se zábavně-vzdělávacím programem. Pobyt dětí je hrazen z Programu prevence kriminality města Benešov na rok 2018.

I letos si v průběhu prázdnin užilo 7 dětí úžasný tábor plný nečekaných a nových zážitků, se kterými se v běžném životě asi nesetkají. Tábor se těší velké oblibě a je o něj u dětí veliký zájem. Proto nemají sociální pracovnice výběr dětí vůbec jednoduchý. Letos se vybíraly děti ve věku 13-17 let, které se pak účastnily Pidihaháčku, Ihaháčku či Ihahalegií.

A co zajímavého a netradičního děti na tomto táboře vlastně čekalo? V rámci programu samozřejmě nechyběla vlastní originální celotáborová hra Křišťaliáda, která v dětech upevňuje žádoucí morální vlastnosti a týmového ducha. Děti se dále učily vše o koních, zejména, jak s nimi kamarádit a jak se vůbec chovat ke zvířatům.

Mezi netradiční aktivity patří určitě pečení chleba či buchet, a vaření čokomlsu. Pro Ihaháčky bylo připraveno si zkusit dojení mléka, výroba sýra, másla či dobrého domácího jogurtu. Dokonce si děti vyzkoušely vyprat prádlo bez pračky, ne jak to známe z domova, ale jako za starých časů, v dřevěné pračce na kliku. Také už vědí, jaké je to spát pod hvězdami, vyrobit si vlastní lapač snů či vlastní šperk z přírodních materiálů. Rovněž zde nechyběla ani koňojízda, lukostřelba, vodní hrátky či muzicírování.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz