Již dnes se v Brně představí hokejisté moskevského Spartaku

Příprava hokejistů Komety na další ročník pokračuje po jednodenní pauze dalším utkáním. Modrobílí se opět představí na svém ledě, kde přesně po týdnu přivítají dalšího účastníka Kontinentální hokejové ligy – Spartak Moskva. Souboj s atraktivním protivníkem vypukne na ledě DRFG areny ve čtvrtek tradičně od 18:00.

Kometa je přesně v polovině přípravných duelů, odehrála tři z celkových šesti. Po výhře nad Třebíčí a domácí porážkou se Slovanem Bratislava zvládli modrobílí v úterý před svými příznivci jihomoravskou bitvu se Znojmem, v níž se po brankách Pláška, Radima Zohorny a Köhlera radovali z výhry 3:1. Duel, který přinesl velké množství přesilovek, hodnotil právě Radim Zohorna.

„Znojmo hrálo podle mě výborně, až jsem koukal. Hodně bruslili, dohrávali nás, předváděli útočný hokej. Zápas to byl nahoru dolů, bylo hodně vyloučených. Naštěstí jsme nasázeli nějaké branky, takže jsme vyhráli,“ hovořil krátce po konci duelu střelec nakonec vítězné branky z úvodu druhé části zápasu.

Spartak Moskva je tradičním účastníkem KHL s bohatou minulostí, na svém kontě má čtyři mistrovské tituly, ten poslední se však datuje až k sezóně 1975/1976. Spartakem v minulosti prošlo velké množství českých a hlavně také slovenských hráčů. Z českých se jedná o obránce Tomáše Žižku, brankáře Dominika Haška či Jakuba Nakládala a Lukáše Radila. Ze Slováků můžeme jmenovat Branka Radivojevič, Jozefa Stümpela, Marcela Hossu, Jána Lašáka, Rastislava Špirka, či brankáře Júliuse Hudáčka, který bude v klubu nově působit.

Po třech sezónách, které v dresu Spartaku strávil výše zmíněný český reprezentační útočník Lukáš Radil mají Moskvané na své soupisce stále jednoho Čecha, a to Robina Hanzla, kterého si fanoušci pamatují z působení v Litvínově. V poslední sezóně KHL vypadl Spartak hned v prvním kole play-off s rivalem CSKA a to poměrně suverénně 0:4 na zápasy, přičemž v celé sérii vstřelil jen jednu branku.

V přípravě na novou sezónu už má za sebou Spartak mimo jiné soustředění v Brně, které absolvoval na Hokejových halách dětí a mládeže a také pět přípravných duelů. Zvítězil však pouze jednou, a to proti Dynamu Moskva v prodloužení. Jinak prohrál s Jekatěrinburgem, Minskem a Rigou. Naposledy 1:3 také s Nižným Novgorodem. Konfrontace účastníka KHL s českým mistrem bude pro oba týmy jistě zajímavá.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.