Search
Close this search box.

Již dnes proběhne 57.ročník Zlaté tretry

Už jen hodiny zbývají do zahájení 57. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava, jehož hlavní program bude ve středu 13. června hostit Městský stadion ve Vítkovicích. Fandové atletiky se mohou těšit na pestrou plejádu olympijských vítězů a mistrů světa.

„Zlatou tretru považuji za největší lehkoatletický mítink ve střední Evropě. Letos se koná již 57. ročník. Chci ale také připomenout, že stadion ve Vítkovicích, na kterém se Zlatá tretra koná, slaví letos výročí. Byl postaven před 80 lety v roce 1938,“ řekl primátor Tomáš Macura.

„V Ostravě bude na stovce závodit Justin Gatlin a na dvojnásobné trati Ramil Guliev, oba úřadující mistři světa,“ uvedl manažer mítinku Alfonz Juck. Gatlin bude na Tretře startovat potřetí, ale nebude to mít jednoduché. Ve startovní listině figurují další čtyři sprinteři s časem pod 10 vteřin – Jihoafričan Akani Simbine (9,89), Francouz Christophe Lemaitre (9,92), Ben Youssouf Meite (9,96) a Adam Gemili (9,97).

Diváci dále v akci uvidí výškaře Barshima, dálkaře Manyongu, diskaře Gudziuse a Hartinga, oštěpařský velesouboj Česka se zbytkem světa, sprinterku Schippersovou, Genzebe Dibabovou a další medailisty ze světových šampionátů a olympijských her. Na startu se objeví celkem 11 mistrů světa.

„Zahajujeme éru po Usainu Boltovi. Když slyším jména atletů, kteří budou v Ostravě závodit, nemusím se obávat. Pro diváky to bude velký zážitek,“ konstatoval primátor Tomáš Macura.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient