Již čtvrtým rokem se zapojili lékaři hořovické ortopedie do akce Movember

Nadační fond „Muži proti rakovině“ každým rokem spolupracuje s charitativní organizací Movember. Pánové si po dobu měsíce listopadu nechávají růst vousy, kníry a bradky. Za jejich odvahu jsou odměňováni finančními příspěvky od známých, kamarádů a kolegů, vše za účelem podpořit preventivní vyšetření.

Lídrem skupiny hořovických vousáčů je jako v předchozích letech primář ortopedického oddělení MUDr. Milan Pastucha. „Letos v Movemberu vybírám prostředky a zvyšuji povědomí pro všechny táty, bráchy, syny a kamarády v našem životě,“ komentoval zapojení do akce hořovický primář.

Nadace Movember zlepšuje životy mužů prostřednictvím projektů zaměřených na prevenci rakoviny prostaty, rakoviny varlat, duševního zdraví a sebevražd.

„Naším lékařům se podařilo vybrat více jak 14 tisíc Kč. Heslem celé akce je „Zabraňte tomu, aby muži umírali zbytečně mladí“ a já jsem rád, že jsme svými vousy k tomuto poslání přispěli,“ dodává MUDr. Milan Pastucha.

Nadační fond Muži proti rakovině se snaží bojovat na poli typicky mužské formy rakoviny, kterou je rakovina prostaty a rakovina varlat. Obě formy bohužel pokrývají kompletní věkové spektrum. Zatímco rakovina prostaty postihuje zejména starší ročníky, rizikovou skupinou pro rakovinu varlat jsou velmi mladí muži.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.