Search
Close this search box.

Již brzy se vsetínští sportovci dočkají nových šaten

V průběhu dubna začne stavba objektu nových šaten v sousedství hřiště s umělou trávou poblíž křižovatky U Růžičků. Nové zázemí přinese zlepšení podmínek pro sportování nejen fotbalistům, ale i hokejbalistům. Radnice na stavbu, kterou bude na základě výběrového řízení provádět firma TM Stav, uvolní ze svého rozpočtu 6,9 milionu korun bez DPH.

Budova nových šaten vyroste na místě starých hokejbalistických šaten, které mají svá nejlepší léta již dávno za sebou. Původně totiž byly zařízením staveniště pro stavbu sídliště Sychrov. „Stav šaten pro hokejbalisty je dlouhodobě špatný. Původně jsme uvažovali o jeho rekonstrukci, ale nakonec jsme se rozhodli pro demolici a stavbu nového objektu,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že město na zamýšlenou stavbu loni žádalo o dotaci Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, kterou však nedostalo. „Právě proto se stavba o půl roku opozdila. Původně měla být zahájena už loni na podzim. Její začátek jsme tak museli odložit na letošní rok, kdy jsme na ni v městském rozpočtu vyčlenili potřebné prostředky,“ vysvětlil dále starosta.

Areál hřiště s umělou trávou, který byl následně i osvětlen a dobudován o nový objekt pro fotbalisty, se tak dočká dalšího vylepšení. V novém objektu vzniknou dvě šatny pro fotbalisty a dvě šatny pro hokejbalisty s vlastním sociálním zázemím, tedy WC a sprchami, a dále společná technická místnost. Střechy budovy bude pochůzí a opatřená zábradlím. Povede na ni venkovní schodiště, díky kterému tak střecha v případě potřeby může sloužit divákům. „Okolí hřiště totiž neposkytuje pro fanoušky dostatečný prostor, a oni musí stát například v bezprostřední blízkosti frekventované silnice ze Sychrova,“ řekl dále Jiří Růžička s tím, že sportoviště Pod Pecníkem tak bude konečně mít kompletní zázemí odpovídající současným požadavkům.

Zahájení prací je naplánováno na duben. Sportovci i diváci by mohli nový objekt začít využívat na počátku září.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient