Jiří Humpolík: Žádné kecy, rovnou k věci

Pokusím se prosazovat změny zejména v těchto oblastech:

1/ Správa města a komunikace s občanem

Základním předpokladem spokojeného občana je kvalitní a kompetentní úředník,úředník který je tu pro obyvatele a ne obyvatel pro úředníka, úředník který dobře a svědomitě vykonává svěřenou agendu. Úředník který je tu pro občana a ne naopak. I přes „služební zákon“ lze požadovat po starostovi a místostarostech změnu systému řízení podřízených cestou úkolů, časových bodů průběžné kontroly, zpětné kontroly a vyhodnocení a v případě neplnění důtky atd.

Podporuji tedy:

Maximální transparentnost a otevřenost Městského úřadu, k čemuž lze využít:
Den otevřených dveří starosty.
Přímé přenosy z veřejných zasedání Zastupitelstva města vysílaných i na tabulích města.
Kvalitní a přehledný městský webový portál a z něj jdoucí aplikace pro Smartphony.

2/ Hodonín chytré město-Smart City Hodonín

Smart city Hodonín to je především efektivita a optimalizace využití energií, důsledné využívání internetu věcí(senzory), dopravní infrastruktury či zlepšení funkce městské správy např. prostřednictvím veřejné online dostupnosti informací a dat s cílem umožnit občanům přehled o hospodaření a službách nabízených veřejnosti.
Prosadit v zastupitelstvu a získat podporu pro vytvoření vize Smart City Hodonín a její postupnou realizaci v oblastech:

1/ Sledování a optimalizace dopravy – indikace cesty, která se vede mimo zácpu
2/ Inteligentní cestování v MHD – inteligentní jízdné, informace o změnách v dopravě a mimořádných spojích
3/ Chytré parkování pomocí mobilní aplikace, která ukáže cestu na nejbližší volné místo
4/ Ovládání pouličního osvětlení (lze dosáhnout i 80% úspor) – rozsvícení lamp při identifikaci pohybu či nastavení intenzity podle počasí ,využití sloupů k wifi pro celé město, senzory i pro parkoviště apod.
5/ Správa odpadu – indikace zaplnění a optimalizace svozu automatické lisování
6/ Využití mobilní aplikace pro lepší orientaci občanů na úřadech, navigaci turistů městem či hlášení závad.

Cílem je zjednodušení, efektivnost a snížení nákladů tak, aby mohly být využity v jiných oblastech.

3/Životní prostředí

V letních měsících začíná být teplota i malá vlhkost ovzduší problematická
Pokusím se získat zastupitele a spolu s odborníky prosadit:
Nerozšiřování betonových či asfaltových ploch a naopak šíření všech možných typů zeleně, které jsou schopné ovlivňovat teplotu i vlhkost v Hodoníně.

4/ Ve zdravém těle zdravý duch

Máte pocit, že podstatná část generace bez rozdílů věku traví čas místo pohybem u PC či smarphonů, že na jaře či podzim vidíte řady nachlazených lidí? Jeden z mnoha důvodů je i malá otužilost a nedostatek zajímavých akcí pro pohyb proto všemožně podpořím akce zimního plavání a různé typy běhů.

Humpolík Jiří

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak